Конспект уроку-практикуму на тему "ваза з квітами" аплікація з паперу. "Ваза, прикрашена квітами"

Конспект заняття по аплікації в старшій групі «Ваза, прикрашена квітами».
завдання:
  - вчити дітей симетричного вирізування предметів складної форми (вази і тюльпана) по намальованому полуконтуру; - вчити вирізати відсутні частини для цілісного зображення рослини (листя і стебло рослини); - прикрашати за бажанням горлечко вази; - закріплювати вміння користуватися акуратно клеєм при нанесенні на папір; - сприяти формуванню художньо-естетичного смаку, акуратності і вмінню доводити почату справу до кінця.
матеріал:
  У вихователя - зображення головки тюльпана, наклеєне на білий аркуш паперу. У дітей складені навпіл різнокольорові прямокутні аркуші паперу (21х16 см) з намальованими контурами половинок ваз і з намальованими контурами половинок (5х4 см) головок тюльпанів рожевого, синього, блакитного, червоного кольорів; зелена папір для листів і стебел, ножиці, клей.
Хід заняття.
  Вихователь: Доброго дня хлопці. Подивіться уважно на свої столи і скажіть, що на них лежить? Відповіді дітей. Вихователь: Діти, у вас на складеної вдвічі папері намальована половина якогось предмета? Хто відгадав, що за предмет у вас намальований? Чи правильна ваша відгадка, ви дізнаєтеся, коли точно по намальованій лінії розріжете і розгорнете лист. У вас вийде зображення цілого предмета. Вирізати потрібно плавно і неквапливо, так як контурна лінія не пряма, а звивиста. Діти виконують роботу. Вихователь: Що ж у вас вийшло? Діти: Ваза. Вихователь: Для чого люди використовують вази? Діти: Для краси, квітів, фруктів. Вихователь: З яких матеріалів роблять вази? Діти: Зі скла, порцеляни, кераміки, кришталю, дерева, металу, пластику. Вихователь: Хто придумує форму вази, її розмір, прикраси? Діти: Художники, майстри - склодуви, чеканники. Вихователь: Діти відгадайте мою загадку. Чудовий квітка Немов яскравий вогник. Пишний, важливий, немов пан, Ніжний оксамитовий ...
Відповідь: Тюльпан. Вихователь: Правильно. Показує дітям зображення головки тюльпана. У нього закруглена чашечка, а зверху три зубчастих пелюстки. Подивіться, як виглядає половинка тюльпана. Складаємо головку тюльпана навпіл, і пояснює завдання. Щоб вирізати тюльпан, потрібно скласти навпіл вихідну форму кольоровий стороною всередину і вирізати по контору головку тюльпана. Хто хоче, може вирізати не один квітка, а 2, 3 або більше. Діти вирізають тюльпани. Физкультминутка. «Червоні квіти» Наші червоні квітки (Долоні з'єднані в формі тюльпана) Розпускають пелюстки. (Пальці повільно розкриваються) Вітер трохи дихає, (Виробляються плавні похитування кистями рук) Пелюстки колише. Наші червоні квітки (Пальці повільно закриваються, набуваючи форму квітки) Закривають пелюстки, - (присіли, сховалися) Головою качають, - (рухи головою вліво - вправо) Тихо засипають. Після фізкультхвилинки вихователь пропонує вирізати з зеленого паперу листя і стебло тюльпана, і прикрасьте свою вазу тюльпаном або букетом з тюльпанів. В процесі роботи вихователь питає у дітей, де вони розташують і наклеять прикраса на вазі. Пояснює, що найкраще місце - це тулуб вази. Найширше місце на вазі. Запитує, як діти думають вирізати листя, - прийомом парного вирізання або складуть вузький прямокутник уздовж навпіл і виріжуть половинку аркуша, тобто симетричним способом. Дітям, швидше інших закінчили роботу, радить прикрасити шийку вази. В кінці заняття доцільно використовувати ігрові прийоми для аналізу і оцінки робіт. Запросити дітей вибрати кращу роботу і пояснити свій вибір.

  Світлана Рижова
  Конспект по аплікації для старшого дошкільного віку «Квіти у вазі»

Тема: « Квіти у вазі» .

мета: Закріплення вміння створювати не складну об'ємну композицію.

завдання:

Розвивати естетичне сприйняття, почуття прекрасного, уяву, фантазію, творчість, самостійність, розвивати дрібну моторику рук, здатність діяти згідно з алгоритмом.

Виховувати шанобливе ставлення до відповіді однолітка.

продовжувати удосконалювати вирізання квітів  і листя з квадратів складених навпіл; використання різні прийомів декорування квітки(Накладна і ажурна аплікація, Удосконалювати прийоми вирізування ножицями, формувати у дітей художньо-практичні вміння і навички.

матеріал: Клей, клейонки, серветки, альбомні листи з рамкою, ножиці, шаблони кольорів різного розміру, Шаблон вази, чарівний квітка, Лійка.

попередня робота: вирізування квітів і вази, Бесіди про пори року, розгляд ілюстрацій.

Хід заняття:

Хлопці сьогодні вас вітає прекрасний квітка. Давайте, привітаємося з ним і сміявся один одному.

діти передають квітка один одному, Вітаються і посміхаються.

Хлопці, чуєте цю прекрасну музику? Ми з вами опинилися в чарівному лісі. А в чарівному лісі ростуть чарівні квіти. Чарівні, тому що вміють розмовляти і рухатися. Хочете стати чарівними квітами? Я поллю вас з лійки чарівною водою (імітує полив, і ви перетворитеся на квіти.

Ти - чарівна водичка,

Лийся на головки.

Перетворюй швидше діток

У прекрасні квіточки.

Чари спрацювало! В які прекрасні квіти ви перетворилися! Пелюстки ніжні, стеблинки тонкі, гнучкі листя різьблені! Покачайте своїми головками, спробуйте, як гнеться ваш стеблинка, поворушіть пальчиками, листочками. Вітерець вас розгойдує, сонечко пригріває, квіточки посміхаються сонечку, Підставляють своє обличчя, листочки - долоньки. Як добре, як приємно!

Хлопці ми на минулому занятті ми виготовили вази, але вази порожніми не бувають. Скажіть, що можна поставити в вази. (Відповіді дітей.)  І я пропоную ваші роботи подарувати один - одному, мамі або нашим гостям. А давайте, ми з вами

пройдемо за столи і зробимо прекрасний букет своїми руками.

Хлопці проходять за столи.

Перш як ми почнемо виконувати роботу, давайте згадаємо правила безпеки при роботі з ножицями? Чи знаєте ви їх? (Відповіді дітей).

Показ прийомів роботи.

У кожного з вас на столі лежать різнокольорові  квадратики і зелені прямокутники. Як ви думаєте, що ми будемо вирізати з прямокутників? (Відповіді дітей.)  Правильно, з них зробимо листочки. Підкажіть, як ми це можемо зробити? (Відповіді дітей)

Як ви думаєте, а що ми будемо вирізати з кольорових квадратів? (Відповіді дітей.)  Підкажіть, якими способами можна вирізати квіти? (Відповіді дітей). Тепер, коли всі деталі вирізані, розкладемо їх на аркуші паперу, складаючи найкрасивішу композицію.

Що ж ми зробимо потім? (Відповіді дітей.)  Правильно, потім потрібно приклеїти деталі аплікації. Як це зробити так, щоб вийшло акуратною? (Відповіді дітей).

продуктивна діяльність

В процесі роботи звертати увагу на використання різноманітних прийомів вирізання квітів.

Чия робота сподобалася і чому?

Ну що-ж нам пора повертатися в дитячий сад. Я поллю вас з лійки чарівною водою, і ми знову перетворимося в хлопців.

Ти чарівна водичка,

Лийся на головки.

перетворюй швидше квіточки

У наших чудових діток.

Публікації по темі:

У зимовий холодний день, не рідко, згадуються теплі літні дні. Ось і сьогодні ми з моєю вихованкою згадували миті літа. Ми.

Конспект НСД по аплікації в техніці «квілінг» «Листівка - 23 лютий» для дітей старшого дошкільного віку  Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок №10 Конспект безпосередньо освітньої діяльності.

Конспект НСД з малювання в середній групі дитячого садка «Квіти у вазі»  Програмне зміст: 1.1. Вчити дітей малювати красиві квіти, використовувати різноманітні формотворчих руху, працюючи всією кистю.

  Конспект відкритого інтегрованого заняття з аплікації в середній групі № 5 по темі «Осінній букет у вазі». Підготувала вихователь ГБОУ.

Конспект проведення аплікації в середній групі «Квіти у вазі» з елементами мозаїки  Аплікація «Квіти у вазі» з елементами мозаїки. Цілі і завдання: Вчити красиво розташовувати зображення на аркуші. Продовжувати знайомити з технікою.

Конспект заняття по аплікації в підготовчій до школи групі «Верба у вазі»  Конспект заняття по аплікації в підготовчій до школи групі Тема: «Верба у вазі» Освітні завдання: 1. Розширення уявлення.

    Чому навчимося на уроці?

    Можна намалювати і вирізати.

    Можна використовувати шаблон.

    Пізнавальні УУД

    комунікативні

    регулятивні УУД

    ПОСТАНОВКА НАВЧАЛЬНОЇ ЗАВДАННЯ

    Створити аплікацію.

    регулятивні УУД

    Пропоную вам розділитися на групи і по-працювати з підручником на с. 49.

    Робота в групах за підручником.

    комунікативні УУД

    Пізнавальні УУД

    Спробуйте відновити її.

    Як це можна зробити?

    Як зробиш розмітку?

    3. Вирізати.

    регулятивні УУД

    Формуємо уміння прогнозувати майбутню роботу (складати план), формуємо вміння здійснювати пізнавальну і особистісну рефлексію.

    регулятивні УУД

    комунікативні УУД

    Регулятивні УУД:

  • Пізнавальні УУД:

Прибирання робочих місць.

Узагальнення.

Що зробимо тепер?

Оформляємо виставку робіт.

особистісні УУД

РЕФЛЕКСИЯ

Що у вас сьогодні вийшло найкраще?

У чому зазнали труднощі?

Букети готові. Вам подобається?

Організовується виставка робіт учнів, виділяються найбільш якісні. У рекомендаційної формі вказуються на недоліки в роботі.

особистісні УУД

Використовувана література:

Перегляд вмісту документа
   «Конспект уроку-практикуму на тему" Ваза з квітами "Аплікація з паперу»

Тема:"Ваза з квітами". Аплікація з паперу.

Мета уроку:Створити умови для оволодіння прийомом вирізання кількох однакових деталей.

завдання:

1. формуємо вміння виготовляти нескладні конструкції виробів по малюнку, планувати і виконувати технологічні операції (конструювання, формоутворення, симетричне вирізування) з опорою на картами.

2. виховуємо відповідальність за результати навчальної праці, формуємо вміння домовлятися про розподіл функцій і ролей у спільній діяльності; здійснювати взаємний контроль у спільній діяльності, адекватно оцінювати власну поведінку і поведінку оточуючих

3. розвиваємо художні та конструкторсько-технологічні можливості.

устаткування:

а) для вчителя - зразки аплікацій зі схожими за типом композиціями і конструкціями;

б) для учнів - підручник Технологія - 2 клас, ножиці, клей ПВА, пензлик або ватяна паличка, простий олівець.

Тип уроку: ВІДКРИТТЯ НОВОГО (урок - практикум)

клас: 2

етапи

діяльність учителя

діяльність учня

Самовизначитися-НИЕ ДО ДІЯЛЬНОСТІ

Сьогодні я запрошую вас в країну квітів. Там завжди яскраво світить сонечко і все навколо пахне квітковим ароматом!

Відгадайте загадки.

Колоситься в полі жито.

Там, в житі квітка найдешь-

Яскраво синій і пухнастий,

Тільки шкода, що не запашний.

Варто в саду кудряшка-

Біла сорочка,

Сердечко золоте.

Що це таке?

Є у весняного квітки

Прикмети, щоб не помилитися:

Листочок як у часнику,

А корона як у принца.

Лише пригріє сонце яскраво,

Але ще зовсім не жарко.

Різнобарвний сарафан

Одягає наш ...

Про що були мої загадки?

А якщо ці квіти зібрати разом, що вийде?

Кому можна подарувати букет?

Василько.

Ромашка.

Нарцис.

Тюльпан.

Про квіти.

Відповіді різні.

особистісні УУД

Формуємо здатність оцінювати життєві ситуації, як ставитися до світу природи.

комунікативні УУД

    Формувати вміння оформляти свої думки, формування вміння міркувати, висловлювати свою думку.

Актуалізації знань І ФІКСАЦІЯ утруднене

Пізнавально-аналітична бесіда

Сьогодні я вам пропоную виготовити аплікацію «Ваза з квітами».

Чому навчимося на уроці?

Подивіться на слайди, який матеріал використовували для виготовлення аплікації?

Чи можна використовувати інші матеріали?

Де ми можемо використовувати ці вироби?

Розгляньте квіти. Що можете сказати про форму пелюсток?

Як виготовити деталі однакової форми?

З якою труднощами ми можемо зіткнутися? Які способи розмітки деталей ви знаєте?

Як ви думаєте, може є спосіб, виготовлення однакових деталей більш швидкий, ефективний?

Діти розглядають аплікації з квітами.

Створювати красу, передавати її за допомогою своєї вироби, вчитися акуратно виконувати роботу, фантазувати.

Наприклад, листівки на свято.

Квітів дуже багато. Багато часу буде потрібно для виготовлення цієї аплікації.

Квіти різної форми. Пелюстки квітів мають однакову форму.

Можна намалювати і вирізати.

Можна використовувати шаблон.

Нам буде важко намалювати однакові пелюстки. Обводити кожна пелюстка за шаблоном теж займе багато часу.

Пізнавальні УУД

1. Формуємо уміння витягувати інформацію з схем, ілюстрацій.

2. Формуємо уміння виявляти сутність і особливості об'єктів.

3. Формуємо уміння на основі аналізу об'єктів робити висновки.

комунікативні

Формуємо уміння оформляти свої думки, формування вміння співпраці в колективі

регулятивні УУД

Формуємо уміння висловлювати своє припущення

ПОСТАНОВКА НАВЧАЛЬНОЇ ЗАВДАННЯ

Як ви думаєте, що належить нам сьогодні робити?

Хлопці, як же ми можемо встигнути виготовити стільки квітів різної форми за один урок?

Навчитися способу розмітки однакових деталей.

Створити аплікацію.

Можна розділитися на групи і кожному зробити квітка.

регулятивні УУД

Формуємо уміння прогнозувати майбутню роботу (складати план), формуємо вміння здійснювати пізнавальну і особистісну рефлексію.

Побудова ПРОЕКТУ ВИХОДУ зі скрути

Відкриття практичного вміння

1) -Чи є серед Вас той, хто здогадався, як зробити так, щоб вийшло багато фігур однакової форми?

Пропоную вам розділитися на групи і по-працювати з підручником на с. 49.

Обговоріть в групі, який спосіб дозволить швидко і економно виготовити кілька однакових деталей.

2) Представники груп розповідають про результати обговорення, доводять свою точку зору.

Роблять висновок про те, що найзручніший 3 і 4 способи.

Робота в групах за підручником.

Аналізують способи виготовлення деталей, вибирають більш ефективний.

комунікативні УУД

1. Формуємо уміння слухати і розуміти інших.

2. Формуємо уміння будувати мовне висловлювання відповідно до поставлених завдань.

3. Формуємо уміння оформляти свої думки в усній формі.

Пізнавальні УУД

Формуємо здатність здобувати нові знання шляхом спостереження

Планування майбутньої практичної роботи (вибудовування послідовності виготовлення виробу)

Перед вами частини настановної карти по виготовленню кількох деталей однакової форми. А що це таке? Для чого вона потрібна?

Спробуйте відновити її.

Проговоримо наш план дій.

Як скласти загальну композицію?

Хто у вас в групі зможе зробити вазу?

Як це можна зробити?

Як зробиш розмітку?

Відновлюють картами.

Схема, що відображає послідовність дій при виготовленні вироби.

План роботи з виготовлення квітки.

1. Скласти смужку паперу кілька разів «гармошкою»

2. Обвести фігурку за шаблоном.

3. Вирізати.

4. Зібрати квітка і приклеїти пелюстки.

Можна дивитися на зразок і розміщувати квіти за зразком. А можна придумати самим.

регулятивні УУД

Формуємо уміння прогнозувати майбутню роботу (складати план), формуємо вміння здійснювати пізнавальну і особистісну рефлексію.

регулятивні УУД

Формуємо уміння висловлювати своє припущення, вміння оцінювати навчальні дії відповідно до поставленим завданням.

Самостійно-практична робота

При роботі, з яким інструментом потрібно бути уважним?

Повторимо правила техніки безпеки при роботі з ножицями і клеєм.

Як правильно розмістити інструменти та матеріалу на робочому столі, щоб вони не заважали вам і вашим товаришам?

Не забувайте, що ви працюєте в групах, тому розподіліть роботу так, щоб всі члени вашої групи були задіяні.

Під час виконання роботи вчитель надає індивідуальну допомогу, дає поради, контролює порядок на робочому місці, економну витрату матеріалів, прийом нанесення клею і наклеювання паперу.

Заохочує і відзначає якісну роботу.

Потрібно акуратно працювати ножицями, так як можна поранитися.

Учні організовують свої робочі місця, розподіляють «ролі» в групі: хтось робить волошки, хтось тюльпани, хтось листя і т.д.

комунікативні УУД

Формуємо готовність до співпраці, уміння домовлятися

Регулятивні УУД:

    порівнювати роботу з еталоном, знаходити відмінності, аналізувати помилки і виправляти їх; приймати і зберігати навчальну задачу;

    Пізнавальні УУД:

використовувати прийоми виконання завдання відповідно до алгоритму

ПЕРВИННА ЗАКРЕПЛЕНИЕ (промовляння ВО ЗОВНІШНЬОЇ МОВИ)

Прибирання робочих місць.

Узагальнення.

Хлопці, що нового дізналися на уроці, чому навчилися?

Що зробили б зараз по-іншому?

Що зробимо тепер?

Оформляємо виставку робіт.

особистісні УУД

Формуємо мотивації до навчання і цілеспрямованої пізнавальної діяльності

РЕФЛЕКСИЯ

Оцінка практичної діяльності

Давайте обговоримо і оцінимо готові вироби за критеріями: якість, оригінальність, самостійність.

- Що у вас сьогодні вийшло найкраще?

- У чому зазнали труднощі?

Букети готові. Вам подобається?

Не варто рвати живі квіти, якщо можна самим зробити такі гарні букети!

Організовується виставка робіт учнів, виділяються найбільш якісні. У рекомендаційної формі вказуються на недоліки в роботі.

особистісні УУД

Формуємо уміння описувати свої почуття, оцінювати роботи.

Використовувана література:

  Катерина Якутіна
  Конспект заняття з малювання в підготовчій групі «Квіти у вазі»

« Квіти у вазі» .

мета: 1. Продовжувати вчити дітей користуватися шаблоном.

2. Удосконалювати вміння виконувати начерк композиції простим олівцем.

3. Вчити вдало розташовувати зображення на аркуші, розвивати художній смак, почуття кольори.

4. Закріплювати різні прийоми малювання пензлем.

5. Виховувати інтерес до природи.

хід заняття

Хлопці скажіть мені, будь ласка, а ви любите подарунки? А самі їх даруєте кому-небудь? Що зазвичай дарують близьким людям і друзям на свята?

А яке свято відзначають в березні? Правильно 8 березня, жіночий день. І в цей день всі жінки чекають подарунків. Будь-який подарунок буде дуже приємний, але букет кольорів особливо. А як ви думаєте, чому? правильно квіти  привертають нас своїм зовнішнім виглядом і ніжним запахом. У кожного квітки, Є свій характер. Ось, наприклад, троянда-це дуже гордий квітка, Вона вважає себе королевою всіх інших квітів. А ось пролісок, навпаки, дуже ніжний і добрий. Волошка - скромний квітка, Ромашка - чарівна.

Ось як багато різних квітів  і кожен гарний по своєму.

Стук в двері і влітає паперовий літак.

Діти, подивіться, який величезний літак! Давайте подивимося і дізнаємося від кого він.

Хлопці, тут є ще й записка, зараз я його прочитаю.

"Дорогі хлопці, здрастуйте! Пишуть вам з журналу Мурзилка, ми знаємо, що дуже скоро ви підете в школу, а це значить, що ви багато вмієте і знаєте і напевно дуже добре малюєте квіти? Ми хочемо організувати чудову виставку малюнків для жінок всієї планети, але, на жаль, ми не вміємо малювати різні квіти. Допоможіть, будь ласка, нам в цьому непростому завданні. Бажаємо успіху! Чекаємо від вас ваші малюнки

Ну що хлопці допоможемо журналу Мурзилка? Ми з вами будемо малювати букет квітів у вазі. На ваших столах лежать шаблони ваз - ви можете ними скористатися. Перш ніж приступати до роботи давайте трохи розімнемося.

Физминутку.

спав квітка і раптом прокинувся,

(Встати, руки на поясі)

Більше спати не захотів.

Ворухнувся, потягнувся,

(Руки вгору, потягнутися вправо, вліво, вгору)

Злетів вгору і полетів.

Отже, ви можете приступати до роботи.

Під час роботи стежу за поставою дітей, даю деякі рекомендації. Ну ось всі роботи закінчені, сьогодні у вас вийшли чудові букети. Ви все дуже старалися, вклали в свої роботи частинку свого серця, зігріли роботу теплотою своїх рук. Давайте складемо ваші роботи в великий конверт і відправимо їх за адресою, який нам залишили, я думаю що журнал Мурзилка буде дуже радий нашим малюнкам.

Публікації по темі:

Конспект НСД з малювання в середній групі дитячого садка «Квіти у вазі»  Програмне зміст: 1.1. Вчити дітей малювати красиві квіти, використовувати різноманітні формотворчих руху, працюючи всією кистю.

Конспект відкритого заняття з малювання в техніці «батік» в старшій групі «Весняні квіти»  ПРОГРАМНЕ ЗМІСТ: - Вчити малювати квіти в техніці «батік»; - Освоювати навик нанесення фарби на тканину; - Вчити переносити малюнок.

Конспект заняття по аплікації в підготовчій до школи групі «Верба у вазі»  Конспект заняття по аплікації в підготовчій до школи групі Тема: «Верба у вазі» Освітні завдання: 1. Розширення уявлення.

Конспект заняття з нетрадиційного малювання у другій молодшій групі «Квіти на день народження ляльці Каті» Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 57» Енгельського муніципального району Саратовської області.

Конспект заняття з малювання методом стусана в середній групі «Айстри у вазі»  Мета: Продовжувати вчити малювати методом стусана, закріплювати вміння правильно тримати кисть; поглиблювати уявлення про колір і геометричних.

Конспект заняття з малювання з використанням нетрадиційної техніки в першій молодшій групі: «Квіти для мами»  підготувала вихователь: Позднякова М. А. Програмне зміст: Продовжувати формувати навички малювання, використовуючи нетрадиційні техніки.

Мета: Вчити передавати образ квітки, його будова і форму використовуючи ватні палички. Закріпити знання кольору (зеленого, жовтого). Викликати.

Конспект уроку на весняну тематику "Ваза з квітами" (5-6 років, аплікація)

Пояснювальна записка
  Заняття на тему «Ваза з квітами» в техніці Аплікація розроблено для учнів об'єднання «Райдуга» МБОУ ДО Будинку дитячої творчості. Воно має художньо-естетичну спрямованість і може використовуватися на заняттях в Будинках дитячої творчості та уроках технології в загальноосвітніх школах
  Мета: Закріплювати у дітей практичні навички аплікації; формувати просторові уявлення - вчити правильно розташовувати зображення на аркуші паперу і наклеювати їх; форміро¬вать інтерес і позитивне ставлення до аплікації.
завдання:
освітні:
   знайомство з правилами побудови творчої композиції з використанням кольорів з паперу;
   формування вміння складати композиції з квітів із застосуванням різних геометричних форм;
   закріплення навичок володіння різними інструментами і матеріалами;
   розвиток просторового бачення листа і предметів в ньому.
виховні:
   виховання акуратності, посидючості, самостійності;
   прищеплення любові і уважного ставлення до мами;
   прищеплення дбайливого ставлення до природи;
   виховання позитивного ставлення до праці і почуття взаємодопомоги.
Розвиваючі:
   сприяти розвитку інтелектуальних і пізнавальних здібностей: мислення, уяви, уваги;
   розвиток комунікативних навичок, навички соціальної взаємодії, співпраці для досягнення поставленої мети.
  Устаткування.
  Для педагога:
   Зразки композицій букетів з різних матеріалів;
   Зразок виконуваної роботи
   зразки аплікацій
  Для учнів:
   кольоровий папір;
   олівець, клей;
   шаблони геометричних фігур - кола 4 діаметрів;
   шаблони вази
   фарби, пензлі
жорстка кисть (зубна щітка, гребінець)
   ножиці
   альбомний аркуш
   вологі серветки.
Тип заняття:  Урок вивчення нового матеріалу.
  Дане заняття розроблено і реалізується в рамках програми «Веселка».
Форма навчання  - групова, одновікових, для дітей 5-6 років
  1. Етап організаційний.
  2. Вступна бесіда про аплікації.
  3. Основна частина.
  4. Физминутку
  5. Виконання роботи
  6. Підведення підсумків заняття.
  Передбачувані результати.
  Завдання, які ставляться під час проведення додаткової освіти наступні:
  1. Розвиток дрібної моторики
  2. Розвиток комунікативних навичок
  3. Розвивати уміння користуватися ножицями
  4. Сприяти розвитку конструкторської діяльності
  5. Вчити акуратності при наклеюванні готових форм, складати з них зображення готових предметів самостійно за зразком.
  6. Розвивати технічні навички.
  7. Сприяти виробленню навичок роботи з різними матеріалами.
Теоретична частина: Аплікація є одним з найдавніших способів оздоблення одягу, взуття, предметів побуту, житла, застосовуваним і понині у багатьох народів. Виникнення аплікації відноситься до найдавніших часів і пов'язане з появою стібка, шва на одязі з шкур тварин. Еволюція аплікації простежується, по зображеннях в пам'ятниках мистецтва древніх цивілізацій Азії, Європи, Америки, за літературними джерелами, а також за збереженими зразками аплікацій різних часів і народів. В умовах первіснообщинного ладу, коли не було соціальної нерівності, матеріали, що використовуються для аплікації, були доступні всім. Надалі аплікація, як і інші види прикладного мистецтва, випробувала на собі вплив нових соціальних умов. Вишивки, які призначаються для знаті, відрізнялися як складністю малюнка, так і вартістю матеріалів.
  Багато століть аплікація знаходить широке застосування і розповсюдження не тільки в Азії, але і в Європі: Італії, Іспанії, Німеччини, Франції. Великої популярності аплікація - досягла за часів лицарства. Війни, турніри зумовили появу родових знаків - гербів. Герби повинні бути чітко видні з двох сторін, що призвело до розвитку вишивки аплікацією. Король Сицилії Роджер II вивіз із Візантії серед цінних майстерних ткачів і вишивальників. Одна з особливостей сицилійських вишивок - своєрідне застосування аплікації.
Справжнього розквіту аплікаційні роботи досягли в XVI в. в Італії та Іспанії в церковному вбранні. Вони характерні повторенням одного і того ж мотиву і контрастними поєднаннями тонів. Самим мідним було поєднання червоного, жовтого і зеленого кольору. Наприклад герб із зображенням перехресних ключів вишитий аплікацією по червоному оксамиті жовтим шел¬ковой атласом (Німеччина ХVII ст.); чохол для крісла вишитий аплікацією по вишневому оксамиті жовтої шовковою тканиною (Франція, XVII в.); зображення святого Лаврентія вишито аплікацією по червоному оксамиті жовтою тканиною з зеленим контуром (Італія, XVII ст.)
   У Росії в кінці XVII- початок XIX в стало модним силуетне вирізання.
  Вирізання силуетів стало улюбленим заняттям не тільки художників-професіоналів, але і дворянства. В цей час в Росії працювали два сілуетіста, котрі володіли європейської славою "Ф. Сидо і Ф. Антііг. У 1799 р була видана книга« Катерина П та її найближче оточення ». У ній більше 180 силуетів виконані Ф. Сидо. Це портрети вельмож , представників великосвітської знаті. Ф. Антііг -ад'ютант і перший біограф А. В. Суворова - залишив серію силуетних портретів видатних людей свого часу: діячів російської культури, вчених, дипломатів
   Мистецтво чорного силуету стало використовуватися як прикраса в будинках російських дворян. І.С. Тургенєв в романі «Новина, писав. «І справді: вісімнадцяте століття зустрів гостей вже в передній, у вигляді низеньких синенькі ширмочек обклеєних вирізаними мірними сілуеткамі напудрених дам і кавалерів. З легкої руки Лафатера сілуеткі були у великій моді в Рос ¬ в вісімдесятих роках минулого століття ». Широко побутували профільний портрет і жанрові сценки. Техніка зображення була різною: або малюнок тушшю, або вирізка з однотонною паперу.
   У першій половині XIX ст. Найбільшим майстром силуету був граф Ф.П. Толстой (1783-1873). За своє довге життя Ф. П. Толстой зробив понад 2 000 різноманітних робіт: він медальер, скульптор, художник, живописець, гравер. В Ермітажі зберігатися 50 силуетів Ф.П. Толстого, в державному Російському музеї 20 силуетів, стільки ж в Історичному музеї Москви. У молодості йому довелося витримати серйозну боротьбу з родичами, які виражалися проти того, щоб Ф.П. Толстой став художником професіоналом. Але він все ж їм став.
Е.Ф. Юнге, донька Ф.П. Толстого, тепло згадує про батька. Сидячи в дитячій, Толстой вирізав з паперу для забави дітям конячок та інших тварин, цікаві сценки. Захоплення Ф.П. Толстого силуетними вирізками, що почалося в дитинстві, залишилося у нього на все життя.
  Цьому рідкісному мистецтву присвятила свої талант радянська художниця Е. Е. Лебедєва. Вирізанням з паперу вона захоплювалася в дитинстві, ще навчаючись у гімназії. Пізніше з такою ж захопленістю Е. Е. Лебедєва передавала свої знання і досвід дітям працюючи в Палаці піонерів, в Будинку народної творчості, в школах і на дитячому майданчику будинку, де вона жила.
  В орнаментах, аплікаціях Е. Е. Лебедєвої - мотиви природи середньої смуги, де вона народилася і прожила майже все життя На її аплікаціях можна побачити ажурні нічні фіалки, букетики конвалій з папороттю, липи, гілки черемшини і т.д.
  Великий живописець захоплювався аплікацією, такий як Анрі Матісса (1869-1954) він стверджував, що головну роль грає колір, кольору повинні підтримувати один одного, а не знищувати. Він стверджував, що кольори, які можна застосовувати для зображення предметів і явищ природи, самі по собі, цілком незалежно від цих предметів мають силу впливу на почуття глядачів. Більш того, кольори можуть діяти па почуття тим сильніше, чим вони простіше. У кожній аплікації він брав 4-5 тонів, але підбирав їх так, щоб висловити сутність декоративності і багатства кольору як такого. Матісс стверджував, що ножиці можуть придбати велику чутливість, ніж олівець. Вирізані з паперу кольорові площині він переміщував в пошуках кращої композиції на папері і зміцнював спочатку шпильками, а потім клеєм. Вирізаючи окремі фігури і форми, змінюючи кольору і фони Матісс створив ряд колоритних декоративних робіт: міфологічним образ Ікара, персонаж казки III. Перро «Червона Шапочка» Вовк, символічний образ «Доля», спогади про острів Таїті. У цих роботах з особливою силою виявився декоративний і колористичний геній Матісса. Він створив понад 200 робіт, в тому числі кілька монументально-декоративних вирізок.
   Аплікація і все художня творчість розвиває здатність дітей. Здатність-це індивідуально психологічні здібності людини які формуються в діяльності (є задатки з якими народилася дитина). Здатність може сформуватися у дитини любов'ю. Любов до прекрасного. Треба навчити дітей бачити, любити, цінувати ту красу яка нас оточує. Після побаченого дитина сам почне створювати, у нього виявляться здібності.
Що б розвивати здатність треба розвинути:
  Сприйняття.
  Пам'ять.
  Мислення.
  Уява
  Техніка роботи (ручна умілість)
  Всі ці пункти викликають у дитини позитивне ставлення до аплікації.

Хід уроку:

І. Організаційний момент:
  Вхід навчаються в клас.  (На трубі мелодію «Шум моря»)
  Розсаджування по місцях
  Звірка за списком.
  Привітання.
  Ознайомлення з темою.

педагог:  Привіт, хлопці!
  Тут є лише місцем яскравим фарбам,
   Тут немає межі для мрії,
   Перетворюючи будні в казку,
   В руках народжуються ... .. (квіти)
   Пройшли новорічні свята, зима, весна вже настала ...
Перший місяць весни- березень:  приносить багато радості людям, тому що йдуть холоди, пробуджується природа, сонце світить яскравіше і гріє землю, з'являється перша ніжна трава, квіти. Квіти - одна з прикмет приходу весни, один з традиційних знаків уваги, любові і захоплення. Хлопці, Ви любите свою маму (та) Яка у Вас мама (добра, уважна, кохана, красива) Чим вона любить займатися? Хлопці, а Ви мамі допомагаєте? За мамині увагу, любов до мами, дорожче мами немає на світі. Ми сьогодні з Вами підготуємо сюрприз, виготовимо його своїми руками. Назвемо листівку «Квіти у вазі»
  Будь-який подарунок буде приємний, а букету квітів будуть раді всі. А як ви думаєте, чому?
  -Тому, що квіти дуже красиві.
  А які квіти ви знаєте? (Троянда, ромашка і т.д.) Молодці, а давайте тепер спробуємо відгадати загадки?
   Я примхлива і ніжна,
  До будь-якого свята потрібна.
  Можу бути білою, жовтою, червоною,
  Але залишаюся завжди прекрасною!
  (Роза)
   Варто в саду кудряшка -
  Біла сорочка,
  Сердечко золоте.
  Що це таке?
  (Ромашка)
   У городі, на доріжці, під моїм віконцем
  Розцвіло сьогодні сонце на високій ніжці
  (Соняшник)
   У занесених снігом купин,
  Під білою шапкою сніговий
  Знайшли ми маленька квіточка,
  Полузамёрзшій, ледь живий.
  (Пролісок)
   Синенький дзвінок висить,
  Ніколи він не дзвенить.
  (Дзвіночок)
   Сонце пече мою маківку,
  Хоче зробити брязкальце.
  (Мак)
   Просить у мене дружок
  Фіолетова квітка.
  Мені віддати його не шкода,
  Подарую одного ...
  Відповідь: Фіалка
  Квіти гарні і запашні для того, щоб все милувалися ними. Так? Ні, не так! Ми милуємося квітами, радіємо їм. Все це вірно. Однак цвітуть вони зовсім не для людей. Яскраві фарби, аромат необхідні квітам, щоб привертати до себе комах.
Захоплюватися красою квітів можемо тільки ми, люди, а комахою важливі лише забарвлення, форма квітки і запах. Адже квіти не просто приманюють, вони ще й годують: одних комах - соком- нектаром, інших пилком, третє і тим і іншим. Пилок ви все напевно бачили? Щоб у рослин з'явилися насіння, потрібно перенести пилок з однієї квітки на іншій. Ось це якраз і роблять комахи. Прилетить метелик сяде на квітку за солодкої крапелькою нектару, до неї пилок прилипне. Потім метелик на сусіднє рослина сяде і пристав до її лапок пилком запилюючи його квітка.
  Педагог показує зображення квітів, разом з дітьми розглядають які вони красиві, різнокольорові, у них є пелюстки і серединка. Педагог пояснює що, якщо буде багато квітів, то це називається букетом
  А знаєте, хлопці, чому квіти завжди такі красиві і привабливі? Ні? Я теж не знала, поки не почула, як один квітка розповідав секрет своєї краси. Виявляється, щоранку квіти починають з зарядки. Хочете, я вас теж навчу «квіткової» зарядці?
Физкультминутка.
  На лузі ростуть квіти
  Небувалої краси.
  (Потягнути руки в сторони)
  До сонця тягнутися квіти.
  З ними потягнися і ти.
  (Потягнутися, руки вгору)
  Дме вітер іноді,
  Тільки це не біда.

  Нахиляються квіточки,
  Опускають пелюсточки,
  (Нахили)
  А потім знову встають
  І як і раніше цвітуть.
  (Встати, потягнутися вгору)
  - Сьогодні нам належить зробити букет квітів вазі в техніці аплікація.
  Аплікація - вирізання і наклеювання (нашивання) фігурок, візерунків або цілих картин з шматочків паперу, тканини, шкіри, рослинних та інших матеріалів на матеріал-основу (фон). Як правило, матеріалом-основою служать картон, цупкий папір, дерево.
Проведення інструктажу з правил техніки безпеки:
   Інструмент застосовувати тільки за призначенням і відповідно до правил.
   Тюбик з клеєм надійно встановлювати на робочому місці.
   Під час виконання завдання працювати спокійно, без різких рухів, щоб не звалити папір, клей, вирізані, але не наклеєні деталі для аплікації.
   Розташовувати інструменти і матеріали на столі так, щоб був вільний доступ для зручного користування.
   Чи не відволікати і не заважати поруч сидить товаришам.
   Чи не тримаємо ножиці кінцями вгору.
   Чи не залишаємо ножиці у відкритому вигляді.
   При роботі стеж за пальцями лівої руки.
   Передавай ножиці в закритому вигляді, кільцями в сторону товариша.
Робота з клеєм. Про це нагадуємо хлопцям, як під час заняття, так і в ході роботи. 1. Не набирати на кисть багато клею. 2. Після намазування ставити кисть на підставку. 3. Намазувати форми тільки на клейонки, при наклеюванні притискати фігуру серветкою, а не долонею.
   Під час роботи бути уважними і акуратними.

Практична робота:
  Педагог вішає зразки на стенд. Що Ви, хлопці, бачите на листівці (вазу і квіти)? Які геометричні фігури нагадують вам ці предмети? . Вихователь показує поетапно виконання роботи.
  1. Беремо аркуш кольорового за допомогою жорсткої кисті (зубної щітки, гребінці) забризкує різними кольорами фарб.
  2. Беремо лист блакитного паперу обводимо на ньому за шаблоном вазу.
  3. Вирізаємо по контуру.
  4. Наклеюємо вазу на заготовлений фон.
  5. Вирізаємо з паперу зеленого кольору стеблинки трьох кольорів, приклеюємо.
  6. Обводимо за шаблоном по 3 кола на папері 3-х різних кольорів (червоний, оранжевий, жовтий) і 3 найменших кружечка темного кольору - серединки для квітів.
  7. Вирізаємо. Таким чином, виходить 12 кружечків, по 3 однакових.
  8. Беремо 9 великих кружечків (серединки відкладаємо), складаємо на 4 частини кожен гурток і надрезаем краю.
  9. Починаємо приклеювати квіточки з найбільшого кружечка, потім по- менше, ще менше і серединку.
  10. Вирізаємо з зеленого паперу листочки, приклеюємо.
  10. Обрізки паперу використовуємо для прикраси вази.
  Педагог контролює роботу дітей, додатково показує, допомагає грамотно впорається із завданням, заохочує досягнення, активізує самостійність кожної дитини.
Физкультминутка.
  На лузі ростуть квіти
  Небувалої краси.
  (Потягнути руки в сторони)
  До сонця тягнутися квіти.
  З ними потягнися і ти.
  (Потягнутися, руки вгору)
  Дме вітер іноді,
  Тільки це не біда.
  (Махи руками, зображуючи вітер)
  Нахиляються квіточки,
  Опускають пелюсточки,
  (Нахили)
  А потім знову встають
  І як і раніше цвітуть.
  (Встати, потягнутися вгору)
  Проводиться аналіз виконаних робіт.
  Отже, наша робота завершена. Давайте уявимо всім свої роботи.
  Я впевнена, хто побачить ваші роботи, та людина обов'язково порадіє. Ваші роботи вийшли яскраві, виразні, а головне - своїми руками, ви вклали в неї свою майстерність, намагання, частинку своєї душі.
Підсумок уроку.
  Чому ми сьогодні навчилися на занятті?
  Що ви дізналися цікавого на занятті?
  Як можна використовувати ці роботи?
   Ви сьогодні постаралися і можете використовувати свою роботу в якості подарунка.
  А куди крім листівки можна застосувати знання про складання композиції.
Рефлексія. "Букет настрою". На початку уроку учням лунають паперові квіти: червоні і жовті. На дошці висить зображення земної кулі. В кінці педагог пропонує дітям: «Давайте прикрасимо наше зображення, якщо задоволені тим як ви попрацювали на занятті і дізналися щось нове, то прикріпіть до нашого малюнку червона квітка, якщо я не дуже задоволений своєю роботою - жовтий».

Використовувана література:
  1. Е.А. Янушко. Аплікація з дітьми раннього віку. Методичний посібник для вихователів і батьків. - М .: Мозаїка синтез, 2006 - 64 стор.
  2. Е. Румянцева. «Аплікація« Прості вироби »
  3. Дошкільне виховання № 8, 2008р.
  4. Джун Джексон. «Вироби з паперу»
  5. М.А. Гусакова. «Аплікація»
  6. А.С. Галанов. «Заняття з дошкільниками з образотворчого мистецтва».
  7. А.Алексеевская. «Чарівні ножиці».
  8. І.М. Петрова. «Об'ємна аплікація».
  9. Р.Т. Казакова. «Малювання з дітьми дошкільного віку».