Аплікація на тему рання осінь. Аплікація в підготовчій групі «Чарівний ліс восени

  Оксана Мравян

цілі:створення " осіннього лісу"З кольорового паперу.

завдання:

Ознайомити дітей з видом продуктивної діяльності - аплікацією;

Розвивати орієнтування на аркуші паперу;

Вчити користуватися пензлем, клеєм, серветкою;

Закріплювати навички обережного намазування клеєм листя і приклеювання їх до паперу;

Розвивати відчуття кольору та композиції, уяви;

Розвивати дрібну моторику рук;

Виховувати любов до природи.

устаткування:

Кольоровий картон;

Кольоровий папір;

Клей, пензлики;

серветки;

фломастери;

Хід заняття:

вихователь:

Хлопці яке зараз час року?

Відповіді дітей.

День тижня?

Відповіді дітей.

Час доби?

Відповіді дітей.

Правильно, а подивіться хто до нас прийшов?

діти:

лисиця:

Привіт хлопці. Я прийшла до вас з лісу не з порожньої кошиком, а з чарівними листочками. Ви любите загадки?

відповіді дітей:

лисиця:

Ось вам перша загадка;

Листя з гілок облітають,

Птахи на південь відлітають.

«Що за час року?»  - запитаємо.

нам дадуть: «Це.»

відповіді дітей:

лисиця:

Дуже добре, ось вам друга загадка:

Листя в повітрі кружляють,

Тихо на траву лягають.

Скидає листя сад -

Це просто.

відповіді дітей:

лисиця:

Нічого собі. , А ось цю загадку ви точно не вгадаєте.

Шкода змерзлого бідолаху:

Всім вітрам і вітерцем

Він останню сорочку

Роздарував по клаптиках.

відповіді дітей:

лисиця:

Правильно хлопці, ви дуже добре впоралися із завданням, а зараз ми пограємо.

фіз хвилинка:

Раптом закрили небо хмари,

Почав капати дощ колючий.

Довго дощик буде плакати,

Розведе всюди сльота.

Бруд і калюжі на дорозі,

Бери вище ноги.

лисиця:

Ось і відпочили, хлопці, а який ліс восени?

відповіді дітей:

лисиця:

Правильно, він різнокольоровий, і навіть чуть чуть чарівний. А ви хочете створити свій чарівний осінній ліс?

відповіді дітей:

лисиця:

Тоді сідайте за столи, я вам принесла все для того щоб ви змогли передати на лист картону ваш ліс. Тільки ви мені повинні розповісти як користуватися ножицями.

відповіді дітей:

лисиця:

Молодці, ви пам'ятаєте правила. А тепер слухайте мене уважно. Перед вами кольоровий папір з шаблонами дерев. Ви повинні їх вирізати. Розкласти на аркуші картону так щоб це було схоже на ліс. Після цього ви наклеюєте свої дерева і фломастером домальовує гілки і стовбур. А ще забула ви можете приклеїти свого часу доби. Мені пора, я побігла до своїх лисенятам з вами залишається ваш вихователь він вам допоможе. До побачення.





















Публікації по темі:

Аплікація зі скрученого гофрованого паперу доступний для будь-якого віку вид творчості, що сприяє розвитку дрібної моторики дітей.

«Снігові тварини». Аплікація (підготовча група)  «Снігові тварини» Мета: Вчити створювати силуетне зображення тварини в русі, використовуючи прийом обривання. Закріплювати вміння доповнювати.

Ми вставали вночі навіть, З вікна дивилися в сад. Ну коли ж, ну коли ж Гості наші прилетять? Ну коли ж гучній зграєю защебечуть у вікна ?.

А у наших біля воріт Чудо-дерево росте. Чудо, чудо, чудо, чудо Чудесне! К. Чуковський Аплікація схожа на мультфільм або конструктор ,.

Конспект освітньої діяльності з математики «Чарівний мішок Діда Мороза». підготовча група  Освітня діяльність з математики у підготовчій групі за темою "Чарівний мішок Діда Мороза" Завдання: Створити умови для.

Завдання: * Знайомство дітей з історією виникнення театру. * Розвиток інтересу до театральної професії актор. * Розвиток артикуляції.

  ОЛЬГА Тюменцева

мета:узагальнення знань про осінь, створення оригінальної композиції.

завдання: Вчити створювати образи дерев; розвивати почуття кольору та композиції; прищеплювати любов до музики; виховувати інтерес і дбайливе ставлення до природи; викликати бажання відобразити її красу в аранжуваннях.

Матеріали та обладнання:  білий папір для фону, кольоровий папір, ножиці, клей, матерчаті серветки, клейончасті серветки, магнітофон, аудіозапис творів П. Чайковського з циклу "Пори року" (вересень-листопад); картки із зображенням листочків.

Хід заняття.

Вихователь: читаю дітям уривок з вірша І. Буніна "Листопад".

Ліс, точно терем писаний, Ліловий, золотий, багряно,

Веселої, строкатою стіною стоїть над світлою галявиною.

Берези жовтою різьбленням блищать в блакиті блакитний,

Як вишки, ялинки темніють, а між кленами синіють

То там, то тут в листі наскрізний просвіти в небо, що віконця.

Ліс пахне дубом і сосною, за літо висох він від сонця,

І осінь тихою водою вступає в строкатий терем свій.

Вихователь: пропоную дітям зобразити листопад.

Дидактична гра "скаку дерева листок?"

Вихователь: показую листок, діти шукають такий же на своїх картках.

Пропоную дітям не багато розмах і відпочити.

Физкультминутка.

листопад

Хмари в небі кружляють, (Плавно переступають з ноги на ногу.)

Що не крок, то калюжка. (Виконують ходьбу на місці з високим підніманням колін.)

День осінній хмуриться, (Руки на поясе- повороти воїв, вправо.)

Листопад на вулиці. (Крутяться на місці.)

По дорозі стелиться (Легко біжать по колу.)

Жовта метелиця.

Вихователь: ми виріжемо з коричневої папери стовбур дерева, різного кольору листочки, приклеїмо їх на білий фон.

Вихователь: показую і нагадую етапи створення образу дерева. Звучать композиції на тему осені з циклу "Пори року" П. Чайковського. Діти вирізають, створюють образ дерева. По ходу роботи надаю індивідуальну допомогу.

4. Підсумок.

Аналіз готових робіт.


Публікації по темі:

Побачила на сторінках улюбленого Мааам дуже цікавий майстер-клас Світлани Даваевой і дуже захотілося зробити з дітьми такі ж вітражі ,.

Інтеграція освітніх областей: художньо-естетичний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток.

Привіт шановні колеги і гості моєї сторінки! Хочу представити вашій увазі аплікація з природних матеріалів. Діти обожнюють все.

Аплікація в техніці торцювання. Для заняття нам знадобиться: заготовлені листочки з паперу (які ми поділимо на дві половини, гофрований.

Конспект безпосередній освітньої діяльності по формуванню цілісної картини світу в підготовчій групі «Во саду чи, в.

Конспект безпосередній освітньої діяльності по аплікації з природного матеріалу «Осінні картини»  Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Павлодаровскій дитячий сад» Конспект безпосередній освітньої.

Програмне зміст: Вчити створювати сюжетні композиції з природного матеріалу - засушених листків, пелюсток; розвивати почуття кольору.

  Юлія Векшина
  Конспект НСД по аплікації для підготовчої групи «Пізня осінь»

Конспект НСД по аплікації для підготовчої групи на тему« Пізня осінь» .

Муніципальне Казенне Дошкільна Освітнє Установа

«Дошкільний навчальний заклад № 30» підготувала  і провела вихователь Векшина Ю. Г р Первоуральськ, сел. Новоуткінск

мета: Закріплення знань про пізньої осені;

завдання:

Закріплювати уявлення дітей про характерні ознаки пізньої осені;

вчити знаходити їх в природі;

Уточнювати уявлення про зміни, що відбуваються восени в житті рослин;

Виховувати пізнавальний інтерес, дбайливе ставлення до природи, чуйність до сприйняття осіннього пейзажу;

Закріплювати вміння користуватися ножицями, дотримуючись техніки безпеки, красиво розташовувати елементи аплікації на аркуші, Акуратно їх наклеювати;

Розвивати творчі здібності та уяву дітей;

попередня робота

екскурсії по осінньому лісі. Читання художньої літератури з даної теми. осінні прикмети, Приказки. Розгляд картин, ілюстрацій. Відгадування загадок. Розгляд різних декоративних композицій, намальованих або виконаних у техніці аплікації з паперу.

матеріал: Ілюстрації із зображенням пізньої осені, Тонований папір форматом А4 (для виконання аплікації, Кольоровий папір для аплікації, Крупа манна, ножиці, клеїть олівець, серветка.

Хід заняття.

Діти сидять на стільчиках півколом, вихователь читає вірш А. С. Пушкін «Вже небо восени дихало ...»

вже небо восени дихало,

Вже рідше сонечко блищало,

Коротше ставав день,

Лісів таємничий покров

З сумним шумом оголювалася.

Лягав на поля туман,

Гусей крикливих караван

Тягнувся на південь: наближалася

Досить нудна пора;

Був листопад вже біля двору.

Вос - ль: Хлопці, скажіть будь ласка, про який час року говориться у вірші? (осінь)

Вос - ль: А які осінні місяці ви знаєте? (вересень жовтень листопад)

Вос - ль: А який буває осінь? (Ранній, пізньої, Золотий)

Вос - ль: А в вірші про яку осені говорить автор? (пізньої)

Вос - ль: А давайте згадаємо які бувають прикмети пізньої осені. Птахи відлітають в теплі краї. Часто йдуть дощі, іноді пролітає сніг, на вулиці похмуро, холодно. Люди виходячи на вулицю одягають теплий одяг (Чоботи, куртки, шапки). З дерев опало все листя. Льодом скувало води річок

А які вірші про осінь ви пам'ятаєте? (Діти читають вірші)

Вос - ль: Ви всі молодці хлопці, багато віршів знаєте про осінь. А тепер давайте трохи розімнемося

Физкультминутка.

Ми втомилися, засиділися,

Нам розім'ятися захотілося. (Одна рука вгору, інша вниз, ривками міняти руки.)

Те на стіну подивилися,

То в віконце подивилися.

Вправо, вліво поворот,

А потім навпаки. (Повороти корпусом.)

Присідання починаємо,

Ноги до кінця згинаємо.

Вгору і вниз, вгору і вниз,

Присідати не поспішай! (Присідання.)

І в останній раз присіли,

А тепер на місце сіли. (Діти сідають.)

Вос - ль: Сідайте (Діти сідають на стільчики). Хлопці, як ви знаєте в лісі багато дерев. А ви знаєте, як вони називаються?

Гра "Назви дерева" (За описом)

Вос - ль: Хлопці, а ви загадки любите відгадувати?

1. Під соснами під ялинками лежить мішок з голками. (Їжак)

2. З гілки на гілку стрибає влучно. (білка)

3. Він у барлозі спить взимку під величезним сосною.

А коли прийде весна, прокидається від сну. (Ведмідь)

4. Вгадай-ка, що за шапка, хутра цілий оберемок.

Шапка бігає в бору, у стовбурів гризе кору? (Заєць)

5. Сірий, страшний і зубастий справив переполох.

Всі звірята розбіглися. Налякав звірят тих (Вовк)

6. Руда шахрайка Сховалася під ялинкою.

Зайця чекає хитрюга та. Як звуть її ?. (Лисиця)

7. Трав копитами торкаючись, ходить по лісі красень,

Ходить сміливо і легко, роги розкинувши широко. (Лось)

Вос - ль: Молодці хлопці! Всіх звірів в лісі знаєте. А зараз ми з вами за допомогою аплікації зобразимо ліс(пізньої осені, В якому ці звірі живуть.

Вос - ль: Давайте згадаємо з чого потрібно починати свою роботу (придумати сюжет, вирізати елементи аплікації, Потім викласти сюжет на фон)

Вос - ль: Для того що вирізати ялинки ми візьмемо папір зеленого кольору. На яку геометричну фігуру схожий цей «Шматочок»  паперу? (Прямо-кутник)

Вос - ль: Правильно. Прямокутник складаємо по довгій стороні по полам, і ще раз по полам, далі обводимо по шаблону частина ялинки так, щоб середина була у лінії згину. Вирізаємо, вийшло дві ялинки.

За допомогою кольорових мотузочок ми з вами будемо прорисовуємо (При-обклеюються)  стовбур і гілочки листяних дерев

Прикрашаємо листям (шматочками обривності паперу, сніжком (Манна Круппа)  дерева і галявину.

Вос - ль: Які ви сьогодні молодці! Все потрудилися на славу. Подивіться уважно на наші картини які вони красиві і не схожа одна на одну. Вам подобаються наші картини?

  Олена Кечайкіна
  Конспект заняття по аплікації в підготовчій групі «Гілка з осіннім листям»

Програмне зміст:

1. Закріплювати вміння у дітей вирізати симетричні форми складена вдвічі паперу.

2. Вчити вирізати певна кількість листя з складеної «гармошкою» смужки паперу.

3. Вчити композиційно, розташовувати їх на аркуші, красиво підбираючи кольори.

4. Розвивати естетичне сприйняття.

5. Виховувати інтерес до занять аплікацією, акуратність.

матеріал:  ножиці, клей, смужки кольорового паперу: жовтого, червоного, помаранчевого, зеленого, бордового, лимонного кольорів. Квадрати кольорового паперу (для вази). Листи кольорового картону для фону. Кисті для клею, підставки для пензля, ганчірочки, клейонки, фломастери.

Попередня робота:  спостереження і розглядання осінніх гілок, картин, натюрмортів.

Словникова робота:  активізація словника: симетричний, композиція, букет.

Хід заняття.

Сьогодні на занятті з аплікації ми повчимося складати композицію на аркуші паперу

«Осінній букет у вазі» (мотив)

1. Д / і. «Теремок»

Хто мені осінні фарби назве той на своє місце пройде. (Жовті кольори листя, фіолетовий колір неба, сірий колір хмар, бардовиє листя клена, помаранчеві осинки, золоті листя у берези).

2. Я бачу у нас тут картини, в якому жанрі вони виконані? (Натюрморт).

З чого вони складаються? (Ваза, букет).

Зверніть увагу на форму ваз.

Скажіть, ваза - це симетричний предмет? Як вони вирізаються?

(Обстеження дитиною вази пальчиками і розповідь)

1. Спочатку дно вази, потім вона кругла; потім повертаємо на горлечко зрізаємо прямо; знову вузьке горлечко по колу.

2. Складаємо лист навпіл і вирізаємо від згину прямо; загортаємо по колу, вузьке горлечко зрізаємо прямо до згину).

Ваза розташована в нижній частині листа картону.

Тема нашої композиції «Осінній букет», з чого ж скласти осінній букет? (З листя, гілочок).

Гілочки ви можете намалювати фломастерами, а що ви скажете про колір листя? Їх кількості? Як вони розташовуються на гілках? (Праворуч і ліворуч). Який вони форми? (Овальної, трохи загострені).

Я покажу вам спосіб, як одночасно вирізати кілька листів одного кольору (показ вихователя).

У вас на столі, смужки різного кольору, характерного для осіннього листя. Кожен з вас може вирізати по кілька листів одного кольору, а потім обмінятися, тоді у вас будуть багатобарвні букети.

Я пропоную вам на допомогу алгоритм виготовлення аплікації.

(Пояснюють діти).

1. спочатку вирізаємо дрібні деталі.

2. Потім викладаємо на фон.

3. Намазуємо клеєм.

4. Приклеюємо спочатку великі деталі, потім дрібні знизу вгору.

Физминутку «Подорож».

Ми крокуємо друг за другом (ходьба один за одним по колу)

Лісом і осіннім лугом

Листя строкаті миготять

Ніби метелики літають (зображують метеликів, махають крилами)

Один два три чотири

Полетіли, закружляли і на землю опустилися (плавно піднімають руки вгору, кружляють, присідають).

Сідаємо за столи, вибираємо фон. Самостійна діяльність дітей. (Включаємо музику).

Мені подобаються ваші осінні букети, як від них стало святково в групі!

А у вас вони яке викликають настрій? (Мені сподобалося створювати осінній букет; у мене гарний настрій, мені стало весело, а мені радісно).

Хлопці а хто вирізав жовте листя? Вони вийшли такі рівні, акуратні, дуже схожі на справжні.

Чия ваза вийшла самої рівною? Яким способом ти її вирізав?

Як у нас вийшло вирізати відразу багато листочків? (Ми склали папір «гармошкою»).

Що ми прикрасимо нашими роботами?

Публікації по темі:

Конспект заняття по аплікації «Гілка з осіннім листям»  Програмне зміст: 1. Закріплювати вміння у дітей вирізати симетричні форми складена вдвічі паперу. 2. Вчити вирізати якийсь.

Дослідницька діяльність на занятті в середній групі «Знайомство з осіннім листям» Тема заняття: Знайомство з осіннім листям Освітня область «Пізнавальний розвиток» Мета: - Збагачувати сенсорний досвід дітей ,.

Конспект НСД по аплікації для середньої групи «Гілка горобини»  Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток» ,.

Конспект заняття по аплікації для молодшої групи «Осіння гілка у всій красі»  Конспект заняття по аплікації в першій молодшій групі: «Осіння гілка у всій красі» Цілі: навчити дітей розривати папір (серветку) і.

Мета: вчити виконувати в аплікації об'ємне зображення за допомогою вати, розвивати просторове мислення і уяву, розвивати.

   Горобина червоненькі ягоду Мені дала горобина. Думав я, що солодку, А вона - як хіна. Чи то ця ягідка Просто не дозріла, то ль горобина хитра.

Минулого тижня наші діти (підготовча група «Сонечко») вправлялися в фігурному вирізування з паперу та аплікації з осіннього листя.