Гра «Збираємо гриби». Ліплення барельєфна «Листочки осінні»

цілі:

Продовжувати знайомити дітей з квітами (червоний, жовтий, зелений), поняттями «великий-маленький», «один-багато», «верх-низ».
  Вчити дітей повторювати слова і дії за зразком дорослого.
  Формувати навички роботи з пластиліном.
  Розвивати дрібну і загальну моторику.
  Розвивати зорове і слухове сприйняття, почуття ритму.

устаткування:

Осіннє листя великі і маленькі.
  Вирізані з картону листя жовтого, червоного і зеленого кольорів і таких же кольорів вази (підноси, пакети або т. П.), Крапельки блакитного кольору.
  Вирізані з клейонки калюжі.
  Горіхи, іграшка «білка», пластикова пляшка з вирізаним «дуплом».
  Пластилін жовтого, червоного і зеленого кольорів, аркуші паперу з намальованим деревом.
  Дерев'яні шпателі з прикріпленими до них прищіпками червоного, жовтого, зеленого кольорів.
  Вирізані з клітки для яєць квіти і клумби.
  Листи паперу з фоном «осінь, стовбури дерев без крони.
  Металофоні.
  Аудіозаписи: «Вальс квітів» П. І. Чайковського, пісня «Осінь, осінь настала, листя осипаються».

Хід заняття:

Привітання «Здрастуй»

Привіт долоньки - хлоп, хлоп, хлоп
  Привіт ніжки - топ, топ, топ.
  Привіт щічки - плюх, плюх, плюх
  Привіт губки - чмок, чмок, чмок
  Привіт зубки - ам, ам, ам.
  Здрастуй носик - біп, біп, біп.
  Привіт хлопці - здрастуйте!

Хлопці! Сьогодні ми вирушаємо в осінній ліс. Помилуємося красою осені.

Пальчикова гімнастика «Осіннє листя»

Раз два три чотири п'ять,
  Будемо листя збирати.
  (Стискають і розтискають кулачки)

Листя берези,
  (Загинати пальчики, починаючи з великого)

Листя горобини,
  Листочки тополі,
  Листя осики,
  Листочки дуба ми зберемо,
  Гарний осінній букет зберемо.
  (Верт кистями рук з розчепіреними пальцями)

Дидактичне вправу «Великі і маленькі листочки»

Ось перед вами листочки. Вони різні. Ось великий листок. А ось маленький листок. Покажіть мені великий листок. Покажіть маленький листок. Покладіть великий листок на стіл. Покладіть маленький листок зверху на великий. А тепер покладіть маленький листок на стіл і накрийте його зверху великим листом. Сховався маленький листок. Великий лист накрив маленький так, що маленький лист не видно. Де маленький листок? Ось він, під великим листочком.

Физминутку «Дерева»

Ручки підняли і плавно помахаємо,
  Вітер хитає листя.
  Вниз опустили, руки струснули,
  Скинувши на землю листя.

Гра з прищіпками «Вітер зриває листя з дерева»

Ось подув осінній вітер. Подуйте, як вітер. Зірвав вітер з дерев все листочки. Знімайте прищіпки з палички.

Гра «Збери листочки і розклади їх за кольором»

Ось скільки багато у нас листочків різного кольору. Давайте зберемо їх і складемо в букет.
  У цю вазу несіть листочки ось такі. (Показ). Якого вони кольору? Жовтого. В жовту вазу зберемо жовті листочки. Ось ця ваза якого кольору? Червоного. У червону вазу будемо збирати червоні листочки. А ось ця ваза якого кольору? Зеленого. В зелену вазу збирайте листочки зеленого кольору.

Динамічна пауза «Дует, вітер віє»

Дует, дме вітер, дме задуває.
  (Протяжний видих)

Жовті листочки з дерева зриває.
  (Плавно опустити підняті руки)

І летять листочки над лісовою доріжкою.
  (Махи руками)

Падають листочки прямо нам під ніжки.
  (Присісти)

Ліплення барельєфна «Листочки осінні»

Подивіться, як сумно деревах без листочків. Давайте зробимо нашим намальованим деревах листочки з пластиліну. Відривайте маленькі шматочки, прикладайте до гілочки і притискайте зверху пальчиком.

Гра «Краплинка і долонька»

Дощик-дощик, потроху,
  Капай-капай на долоньку.
  (Пальчики стукають по долоньці як крапельки дощу)

Візьміть в руку крапельку, підійміть її вгору, повільно опустіть вниз, прямо на долоньку іншої руки.

Гра «Гумові чобітки надягаємо ми на ніжки»

Робимо руху, як ніби надягаємо справжні чобітки. Наділи «чобітки» - оговтується ходити по «калюжах» (намагаємося йти так, щоб наступати тільки на «калюжі», не наступати на підлогу).

Посади квіти на клумбу

Осінь радує нас гарними квітами. Давайте і ми з вами посадимо квіти на клумбу. Візьміть квіточки (вирізані з клітки для яєць) і посадіть їх - поставте в ямки (секції від яєчної клітини). А в серединку квітки опустіть шматочок жовтого пластиліну і притисніть його пальчиком. Ось які гарні квіти виросли у вас на клумбі.

слухання музики

Діти слухають музику ( «Вальс квітів» П. І. Чайковський), за бажанням можна взяти в руки квіти і порухатися з ними.

Збери горішки для білочки

Подивіться, хто це стрибає? Хто прийшов до нас в гості? Це білка.

Скаче білочка по гілках.
  Збере горішки діткам.
  Все білочки-ласуни
  Обожнюють гризти горішки.

Давайте допоможемо білку зібрати горіхи. Ось у мене один горіх. А скільки горіхів у вас? Багато горіхів. Я візьму свій один горіх і покладу в дупло білячого дерева. Ось так. А тепер ви складайте горіхи в дупло. У вас горіхів багато. Ось буде білка рада!

Музично-ритмічне вправу «Осінь, осінь настала»

Діти беруть палички і на металофоні відбивають ритм під пісеньку.

Гра-заняття для дітей від 2-3 роківТема: «Осінь»
устаткування: Осіннє листя великі і маленькі.Вирізані з картону листя жовтого, червоного і зеленого кольорів і таких же кольорів вази (підноси, пакети або т. П.)Вирізані з клейонки калюжі.Горіхи, іграшка «білка», пластикова пляшка з вирізаним «дуплом».Пластилін жовтого, червоного і зеленого кольорів, аркуші паперу з намальованим деревом.Дерев'яні шпателі з прикріпленими до них прищіпками червоного, жовтого, зеленого кольорів.Вирізані з клітки для яєць квіти і клумби, пальчикові фарби.Клей, аркуші паперу з фоном «осінь, стовбури дерев без крони).Музичні дитячі інструменти.Аудіозаписи: «Вальс квітів» П. І. Чайковського, пісня «Осінь, осінь настала, листя осипаються».
Хід заняття: Привітання Привіт, хлопці, як добре, що ви все сьогодні прийшли!Наші розумні головкиДуматимуть багато, спритно.Вушка будуть слухати,Ротик чітко говорити.Ручки будуть плескати,Ніжки будуть топати.Спинки випрямляються,Один одному посміхаємося.
Сьогодні ми вирушимо в гості до осені.
Пальчикова гімнастика «Осіннє листя»
Раз два три чотири п'ять,

Будемо листя збирати.
Стискають і розтискають кулачки.
Листя берези,
Загинають пальчики, починаючи з великого.
Листя горобини,
Листочки тополі,
Листя осики,
Листочки дуба ми зберемо,
Мамі осінній букет віднесемо.
«Крокують» по столу середнім і вказівним пальцем.
Дидактичне вправу «Великі і маленькі листочки» Ось перед вами листочки. Вони різні. Ось великий листок. А ось маленький листок. Покажіть мені великий листок. Покажіть маленький листок. Покладіть великий листок на стіл .. Покладіть маленький листок зверху на великий. А тепер покладіть маленький листок на стіл і накрийте його зверху великим листом. Сховався маленький листок. Великий лист накрив маленький так, що маленький лист не видно.
Дихальна вправа «Подуй на листок» Ось подув вітер і листок полетів.
Динамічна пауза «Листочки» Ми листочки осінні.Плавне погойдування руками вгорі над головою. На гілках ми сидимо.Дмухнув вітер - полетіли.Подути, розвести руки в сторони. Ми летіли, ми летілиБіг. І на землю тихо сіли.Присіли. Вітер знову набігІ листочки все підняв.Подути. Плавне погойдування руками вгорі над головою. Закружляли, полетіли І на землю знову сіли.Діти сідають на килим.
Гра «Вітер дме, задуває, все листочки обриває» Діти знімають різнокольорові прищіпки з дерев'яної палички - «зривають листочки».
Сенсорно-динамічна пауза «Збери листочки за кольором» У нас є листочки різного кольору. Давайте зберемо їх і складемо в букет.У цю вазу несіть листочки ось такі. (Показ).Якого вони кольору? Жовтого. В жовту вазу зберемо жовті листочки. Ось ця ваза якого кольору? Червоного. У червону вазу будемо збирати червоні листочки. А ось ця ваза якого кольору? Зеленого. В зелену вазу збирайте листочки зеленого кольору.
Ліплення барельєфна «Листочки осінні» На аркуш паперу з намальованим деревом, діти прикріплюють шматочки пластиліну, відщипуючи їх пальцями, прикладаючи до гілки і придавлюючи.

Пальчикова гімнастика «Дощик-дощик, потроху, капай-капай на долоньку » Пальчики стукають по долоньці як крапельки дощу.

«Гумові чобітки надягаємо ми на ніжки»

Робимо руху, як ніби надягаємо справжні чобітки. Одягнувши «чобітки» - починаємо ходити по «калюжах» (намагаємося йти так, щоб наступати тільки на «калюжі», не наступати на підлогу).


Посади квіти на клумбу У вирізані з клітки для яєць квіти, діти пальчиком з фарбою ставлять «серединку». Потім «садять» квіти на клумбу - три секції з тієї ж клітини для яєць, що фарбує в коричневий колір.
Слухання музики «Вальс квітів» П. І. Чайковський. Діти слухають музику. А потім вихователь пропонує дітям взяти в руки квіти і порухатися у вільному темп е.
дидактична гра« Збери горішки для білочки » Подивіться, хто це? Це білка.Запасає про запас горішкиДля їжі і для потішки.Шлях до дупла шкарлупкою дрібноїНам вказує білка.Давайте допоможемо білку зібрати горіхи. Ось у мене один горіх. А скільки горіхів у вас? Багато горіхів. Я візьму свій один горіх і покладу в дупло білячого дерева. Ось так. А тепер ви складайте горіхи в дупло. У вас горіхів багато. Ось буде білка рада!
Динамічна пауза «Дует, вітер віє» Дует, дме вітер, дме задуває.Протяжний видих. Жовті листочки з дерева зриває.Плавно опустити підняті руки. І летять листочки над лісовою доріжкою.Махи руками. Падають листочки прямо нам під ніжки.присісти.

Аплікація з осіннього листя.

У вас на зображенні намальована осінь. Тільки не вистачає у дерев красивою осіннього листя. Ми зробимо її зі справжніх листочків. Прикладіть їх до стовбурів дерев. Красиво вийшло? Тепер приклейте листочки.

Музично-ритмічне вправу «Осінь, осінь настала»

Діти беруть музичні інструменти і відбивають ритм під пісеньку.

Гра «Красиві листочки»

Падають з дерев

Жовті листочки -

(Махаємо долоньками.)

І летять на землю,

І летять на купини.

(Присідаємо.)

Вітер дме, задуває,

(Махаємо руками перед собою.)

Листя вище піднімає.

(Піднімаємо руки.)

Вітер тихіше, тихіше, тихіше.

(Махаємо руками перед собою.)

Листя нижче, нижче, нижче.

(Присідаємо і встаємо.)

Скоро ми гуляти підемо

(Йдемо на місці.)

І листочків наберемо.

(Робимо нахили.)

Гра «Збираємо листя»

Звучить музика. Діти збирають листя, вирізані з кольорового паперу Коли музика закінчується, вихователь визначає, хто з дітей зі брав листя більше всіх, і оголошує переможця.

Гра «Осінній ліс»

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

Ось ми по лісу йдемо.

(Йдемо на місці.)

Ми грибочків зберемо.

(Нахиляємося і розгинається.)

Раз грибок і два грибок -

Їх покладемо в кузовок.

(Показуємо, як кладемо гриби.)

Попереду ми бачимо щось.

(Витягуємо руки перед собою.)

Ох, велике там болото!

(Разводим руки в сторони.)

Як би нам не потонути.

Потрібно в бік згорнути.

(Повертаємося вправо і йдемо на місці.)

Щоб пройти нам по ліску,

З купини стрибаємо на купину.

(Стрибаємо на місці.)

Стриб та скок, стриб та скок!

Знову тут сухий лісок.

(Разводим руки в сторони.)

Гра «Дерево, кущі, трава»

Коли вихователь вимовляє слово «дерево», діти повинні підняти руки вгору, коли слово «кущики» - повинні стояти, опустивши руки, а коли слово «травичка» - присісти. Вихователь може супроводжувати слова діями і іноді показувати неправильна дія, щоб заплутати учасників гри.

Пальчикова гра «Річка»

Слухаємо вірші і загинаємо пальчики.

Ми по річці попливемо,

Що побачимо - назвемо.

Катер мчить і реве,

На хвилях хитнувся пліт.

Човен повільно пливе,

Пропливає пароплав.

Кот і пес на кораблі

Наближаються до землі.

Лебідь, гусак і качка тут -

Все уздовж берега пливуть.

А ще пливе жаба,

Лупата подружка.

Гра «Перестрибни через річку»

На підлозі - дві мотузки (на невеликій відстані одна від одної). Це річка. Діти повинні стрибати через неї. Якщо їм це вдається, вихователь розсовує мотузочки (річка ширшає). Переможе той, хто зможе перестрибнути через найширше місце.

Ось річка. У тому місці, де вона бере свій початок, її можна назвати струмком. Чому? Тому що річка ще дуже вузька. Вона тече, тече і стає все ширше і ширше. Давайте спробуємо перестрибнути через річку - там, де вона не дуже широка.

Гра «Листочок»

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

Листочок ріс на гілці клена,

Був великим він і зеленим.

(Піднімаємо руки вгору, розгортає пальці.)

Гілку вітерець гойдав.

(Махаємо руками перед собою.)

Листочок сонечко зустрічав.

(Піднімаємо руки вгору, махаємо кистями.)

А потім він пожовтів,

Покружляти захотів.

(Мережив на місці.)

Покружляв, покружляв

І на землю опустився.

(Мережив і присідаємо.)

Скоро ми гуляти підемо.

(Йдемо на місці.)

Жовтий листочок ми знайдемо.

(Нахиляємося.)

Гра «Не наступи на листя»

Вихователь розкладає на підлозі листя, вирізані з кольорового паперу. Діти повинні пройти по цьому місцю так, щоб не наступити ні на один листочок. Той, хто наступив, виходить з гри. Гру можна повторити.

сільські загадки

Слухаємо загадки і намагаємося вгадати, хто це каже, розповідає.

Ось в траві мої діточки,

Жовтенькі шалунишки.

Всіх діточок я знайду,

Поведу потім до ставка.

Їх я плавати навчу.

Часто їм «кря-кря» кричу. (Качка.)

За селом тече річка,

Є гарне містечко.

Я ходжу туди купатися,

Попірнати і поплескати.

Там кричу я: «Га-га-га!

Як красиві берега! »(Гусь.)

Неслухняний моя дитина

Тікає на лужок.

Там пасеться лоша,

Маленький його дружок.

Кажу синочку: «Му!

Знаю, нудно одному ». (Корова.)

Гра «Чарівна паличка»

Вихователь стосується чарівною паличкою до дітей і перетворює їх в різних домашніх тварин. Діти повинні зобразити, як рухається тварина, які звуки видає. Той, у кого це вийде краще, ніж у інших, стане переможцем.

Гра «Урожай»

Слухаємо вірші і показуємо те, про що йдеться.

Ми копали, ми копали -

Ось так, ось так.

Разом овочі садили -

Ось так, ось так.

Поливали, поливали -

Ось так, ось так.

Бур'яни ми виривали -

Ось так, ось так.

Помідори збирали -

Ось так, ось так.

Їх потім в кошик клали

Ось так, ось так.

Гра «Їстівне - неїстівне»

Вихователь кидає м'яч і вимовляє назви різних овочів і фруктів, а також неїстівних предметів. Якщо названо щось їстівне (овоч чи фрукт), м'яч потрібно ловити, а якщо неїстівне, то ловити не треба.

Гра «Яблунька»

Слухаємо розповідь і виконуємо різні рухи.

Ми посадили в землю насінину.

(Присідаємо.)

Потім ми полили його.

(Трясём ручками.)

З землі здався паросток.

(Встаємо і стоїмо прямо.)

Виросли гілки.

(Піднімаємо руки вгору.)

На гілках з'явилися листочки.

(Трясём кистями рук.)

Потім дозріли важкі яблука,

І гілки зігнулися.

(Опускаємо руки вниз.)

Повіяв вітер, яблунька захиталася.

(Качати з боку в бік.)

Яблука впали на землю,

І гілки розпрямилися.

(Піднімаємо руки вгору.)

Гра «Знайди яблуко»

Вихователь показує дітям кілька перевернутих цебер. Діти повинні вгадати, під яким з них лежить яблуко (м'ячик). Вони по черзі пропонують варіанти. Виграє той, хто правильно вкаже відерце. Потім діти відвертаються. Вихователь переховує м'ячик, і гра триває.

Гра «Їдемо по дорозі»

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

Сіли ми в машину,

Налили бензину.

(Робимо такі рухи, як ніби крутимо кермо.)

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Налили бензину.

Їдемо, їдемо ми вперед.

Вправо, вліво поворот.

(Повертаємося в сторони.)

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Вправо, вліво поворот.

По дорозі чистої

Їдемо, їдемо швидко.

(Йдемо на місці, прискорюємо крок.)

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Їдемо, їдемо швидко.

Ось останній поворот.

Зупинка - біля воріт.

(Сповільнюємо крок і зупиняємося.)

Бі-бі-бі, бі-бі-бі!

Все, приїхали ми. Стоп!

Гра «Світлофор»

Вихователь розповідає дітям, що таке світлофор і для чого він потрібен на дорозі, а потім пояснює правила гри. Коли буде зелене світло (показаний гурток із зеленого картону), машинки їдуть (діти ходять по кімнаті). Коли жовтий - зупиняються, а коли червоний - стоять.

Гра «Соняшники»

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

В город ми всі прийшли.

(Йдемо на місці.)

Посадили насіння.

(Показуємо, як садимо.)

Щоб швидше проросли,

Їх поллємо з леечки.

(Показуємо, як поливаємо.)

незабаром з'явилися

Зелені паростки.

(Присідаємо і встаємо.)

Швидко стали підростати,

Виросли листочки.

(Витягуємо руки вперед, розчепірювати пальчики.)

стебла розігнулися

І стоять на сонечку.

(Нахиляємося і розгинається.)

До неба потягнулися

Жовті Подсолнушки.

(Піднімаємо руки і тягнемося вгору.)

Дуже-дуже багато в них

Вже дозріло насіння.

(Разводим руки в сторони.)

буде частування

Для хлопчиків і дівчаток!

(Зрушуємо прямі руки, витягуємо перед собою.)

Пальчикова гра «Горішки»

Слухаємо вірші і загинаємо пальчики - вважаємо горішки.

Подивіться! Наші білки

Не хочуть грати в пальники.

Раз - горішок за пеньком,

Два - горішок під кущем.

Три - горішок поруч з купиною,

А чотири - під квіточкою.

П'ять - горіх росте на гілці.

Шість - у білки, у сусідки.

Сім - під ялинкою, ну а вісім

У сороки ми будемо просити Тебе.

Дев'ять - ми знайдемо в дуплі,

Десять - поруч на стовбурі!

Гра «Влуч у дупло»

Для гри потрібні невеликий м'яч і кошик (тазик). Діти - білочки. Вихователь пропонує дітям закинути горіх в дупло, тобто м'яч в корзину. Ті, у кого це не виходить, можуть підійти ближче. Переможе той, хто закине м'яч з самої далекої відстані, або той, хто потрапить до кошика найбільше число раз.

Гра «Грибок»

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

Дощик плакав, плакав -

Цілий день він капав.

(Трясём кистями рук.)

Дощик все в лісі полив

І листочки все помив.

(Трьом долонькою про долоньку.)

На галявинці жив грибок -

Чи не великий і не високий.

(Присідаємо.)

Його дощик поливав,

І він швидко підростав.

(Встаємо.)

Ріс грибок, тягнувся -

Ялинки торкнувся.

(Піднімаємо руки вгору.)

Погуляти ми в ліс підемо

(Йдемо на місці.)

І грибочок той знайдемо.

(Нахиляємося.)

Гра «Збираємо гриби»

Вихователь ховає в кімнаті гриби, вирізані з картону. Діти повинні їх відшукати. Той, хто знайде грибів більше інших, стане переможцем

Пальчикова гра «Заяча сім'я»

Слухаємо казку і виконуємо рухи руками.

Жив-був маленький зайчик.

(Згинаємо пальці в кулачок, потім вказівний і середній розгинаємо.)

У нього була мама-зайчиха.

(Руку піднімаємо вище.)

А ще був великий тато-заєць.

(Піднімаємо руку вгору.)

Пішли зайці гуляти

І раптом побачили вовка.

А вовк загарчав: р-р-р!

(Показуємо «кігті».)

Зайці швидко побігли додому.

(Стукаємо долоньками по колінця.)

Стрибали по купинах, по камінцях.

(Стукаємо кулачком про кулачок.)

Бігли потрави, по пісочку.

(Трьом долонькою про долоньку.)

Добігли до будинку і сховалися.

(Ховаємо ручки під пахви.)

Гра «Лісові мешканці»

Вихователь запитує дітей: «Хто живе в лісі?» Діти по черзі називають тварин. Коли якась тварина названо, вихователь пропонує всім дітям зобразити його. Діти зображують - за бажанням і по черзі (як рухається тварина, які звуки видає). Той, у кого це вийде краще, ніж у інших, стане переможцем. Потім гра триває: діти називають і зображують ще якусь тварину.

Гра «Хмарка»

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

Хмарка по небу пливе.

(Руки вгору, качаємо ними з боку в бік.)

Хмарка дощик нам несе.

(Тримаємо руки вгорі, махаємо кистями.)

Хмарка сонце сховає,

А потім заплаче.

(Тримаємо руки перед собою, трясём кистями рук.)

Ми піднімемо ручку

І проженемо хмаринку.

(Проганяємо: махаємо рукою.)

Хмарка, сховайся за горою!

Хмарка, сонце нам відкрий!

(Виставляємо обидві руки вперед і розводимо їх в сторони.)

Гра «Парасолька»

Вихователь бере велику парасольку, розкриває його і пояснює дітям: «Поки дощику немає, можна бігати, стрибати, веселитися. Але коли почнеться дощик, потрібно швидко сховатися під парасольку ». Діти грають. Вихователь каже: «Дощик почався!» Всі обступають вихователя - ховаються під парасольку. Після слів «Закінчився дощик!» Діти продовжують гратися.

Гра «Дощик»

Слухаємо вірші і робимо веселий масаж: торкаємося пальчиками різних частин тіла.

Дощик капає трошки

І на ручки, і на ніжки.

На головку - кап-кап!

І на вушка - кап-кап!

Нам на щічки - кап-кап!

І на носик - кап-кап!

Нам на плечі - кап-кап!

І на груди нам - кап-кап!

На животик - кап-кап!

На коліна - кап-кап!

Намочив він нас водою.

Що за дощик пустотливий!

Гра «Збираємося гуляти»

Вихователь пропонує дітям показати, як вони виконують різні дії: коли збираються гуляти - надіти чобітки, надіти плащ, застебнути гудзики, зав'язати пояс, надіти шапочку, надіти капюшон; коли прийшли з прогулянки - зняти капюшон, зняти шапочку розв'язати пояс, розстебнути ґудзики, зняти плащ, зняти чобітки. Гру можна повторити, запропонувавши дітям виконувати дії швидше.

Восени на вулиці холодно і дощитиме. Потрібно надягати теплий одяг. А коли йде дощ, потрібна непромокаючий одяг. Тоді ми й не замерзну, і не промокніть.

Гра «Птахи»

Слухаємо вірші і виконуємо різні рухи.

Птахи на південь полетіли -

(Разводим руки в сторони, махаємо ними.)

Вище дуба, вище їли.

(Піднімаємо руки вгору.)

Крила вгору, крила вниз -

Ще вище піднялися.

(Тягнемо руки вгору.)

Птахи крилами махали

(Махаємо руками.)

День і ніч, потім втомилися.

(Опускаємо руки вниз.)

Птахи низько покружляли

І на землю опустилися.

(Присідаємо.)

Потрібно птахам відпочити.

Завтра знову в далеку дорогу!

(Кладемо руки на колінця, опускаємо голову.)

Гра «День - ніч»

Вихователь пояснює дітям, що птахи летять на південь тільки вдень, а вночі вони відпочивають на землі. Коли вихователь вимовляє слово «день», діти, зображуючи птахів, бігають по кімнаті і махають руками, немов крилами. Після слова «ніч» вони повинні сісти.

Ворушитися не можна. Хто поворухнувся, виходить з гри. Потім вихователь знову говорить: «День». Гра продовжується.

Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

дитячий садок № 10 «Берізка»

сценарій свята

За освітньої галузі «Музика» в групі загальнорозвиваючу спрямованості від 2-х до 3-х років

«Що у Осені в кошику» »

Белоголовкіна Л. А., музичний керівник

м Райдужний

мета : Розвиток емоційної сфери, закріплення знань дітей на тему «Осінь».
завдання:

освітні:   Стимулювати активність дітей в співі, танцювальних рухах, в грі на ложках. Формувати елементарні уявлення про осінь.Розвиваючі:   Розвивати допитливість, активність, коммунікатіность.
виховні:   Виховувати інтерес до музики.

Інтеграція освітніх областей :   Мовне, пізнавальне, комунікативне розвиток.

Інтеграція видів діяльності:   Ігрова, рухова, художня, комунікативна.

устаткування : Костюми для Осені,зонт великий, листя за кількістю дітей, шишки, 2 кошика, гриби.

декорації:   Зал оформлений в стилі осінньої тематики.

Попередня робота: Підбір музичного репертуару, використання екрану зі слайдами.

Словникова робота: Розучування віршів, пісень, ігор.

Хід свята:

Діти під музику заходять в зал, їх зустрічає Осінь. Діти сідають на стільці.

ведуча:

- Осінь знову до нас прийшла, веселе свято принесла,
Все навколо причепуритися і про нас не забула.
Здрастуй, осінь! Добре, що ти прийшла.
Погостюй у нас, Осінь і послухай нашу пісню.

ПІСНЯ «ОСІНЬ».

1.   Осінь, осінь до нас прийшла.
Дощ і вітер принесла.
Кап-кап-кап, кап-кап-кап -
Дощ і вітер принесла.

2.   Пожовтіє зелений сад,
Листя жовті шарудять.
Шур-шур-шур, шур-шур-шур -
Листя жовті шарудять.

3.   Пташині пісні не чути.
Почекаємо їх до весни.
Чик-чирик, чик-чирик -
Почекаємо їх до весни.

осінь:   - Хлопці, я прийшла до вас не з порожніми руками, є у мене великий кошик, а там багато всього цікавого. Хочете дізнатися, що у мене є? (Відповіді дітей.) Є у мене чарівний парасольку. Я парасолькою покручу, гру почати хочу.

Звучить чарівна музика.

ведуча: - Світить сонечко з ранку, значить, нам гуляти пора.

ГРА «СОНЕЧКО І Дощик».

Звучить фонограма дощу.

ведуча:

- Ось і краплі-капітошки застукали по долоньці,
Хмаринки збираються, дощик починається.

Діти біжать під парасольку.

ПІСНЯ «За віконцем, ХТО СТУКАЄ»

осінь:   - Спасибі, милі друзі! Порадували ви нас! А в моїй кошику для вас лежать розписні осінні листочки - ось вони. Давайте потанцюємо з листочками! (Роздає дітям листя.)

ТАНЕЦЬ «ОСЬ, ЯКІ ЛИСТЬЯ»

осінь:   - А в моїй кошику для вас шишечки лежать - ось вони. Давайте пограємо з ними. (Роздають шишки.)

ГРА «шишечки».

1.   Ми катаємо шишечку  (Катаємо шишку між долонями.)
Між двох долоньок.
Ось які шишечки,
Є у наших крихт!

2.   Перетворилася в їжачка -(Беремо шишку в праву руку і обережно колемо ліву долоньку.)
Колеться голкою,
Лівою нашої рученьки,
Дуже-дуже уїдливо!

3.   полоскочи шишечкой  (Беремо шишку в ліву руку і лоскочучи долоньку правої руки.)
Праву долоню,
Як приємно шишечкой,
Лоскотати трошки!

4.   Обхопили шишечку,(Обхват шишку правою рукою, носиком вниз, широкою стороною-вгору, стукаємо вказівним пальцем лівої руки.)
Ось і барабанчик!
Обернувся на паличку
Наш веселий пальчик!

5.   Виросли сестреночкі (Перевернули шишку широкої стороною на долоню лівої руки, трохи притримуємо. Трохи розгойдуємо рукою.)
На узліссі влітку -
Це наші шишечки,
Ялинки з секретом!

6.   Поливає дощик,(Пальчики швидко доторкаються до окремих «пелюсток» шишки.)
Капає по гілках,
Виростає, ялинки,
Все на радість діткам!

7.   Ось втомилася шишечка(Покласти шишку в долоньку, накрити іншою долонькою і качати.)
І лягла в ліжко,
Спи спокійно, шишечка,
У колисці солодко!

осінь: - Загляну ще в кошик. Ой, та тут грибочки лежать, пограти вони хочуть.

ГРА «Збери ГРИБИ В КОРЗИНКИ»

ведуча: - Ой, як весело у нас, пора всім нам пуститися в танок.

ТАНЕЦЬ «присідати»

1. потанцювати ставай,
І одного поклонися. Ля ля ...

2. Будемо все присідати:
Дружно сісти! Дружно встати! Ля ля ...

3. Махають ручки хлопців-
Це пташки летять. Ля-ля ...

4. Ніжкою топ, ніжкою топ,
Ще раз, топ да топ. Ля-ля ...

5. Ручки-хлоп, ручки-хлоп,
Ще раз, хлоп так хлоп. Ля-ля ...

6. Ось і скінчився танок,
Вклонися ще раз. Ля-ля ...

осінь:

- Моя корзина велика і вона не порожня.
У ній частування лежать, для всіх-всіх хлопців.
(Віддає кошик провідною, діти дякують.)

ведуча:   - А зараз ми просимо Осінь сфотографуватися з нами.(Виходять.)

література:   «Музична палітра» №12 2012р.