Нетрадиційні методи аплікації в дитячому садку. Конспект заняття по аплікації в старшій групі. Нетрадиційна техніка аплікації (ватяні диски) «Це диво-сніговик

  оксана Ноздрина

конспект заняття по аплікації нетрадиційним способом(обривання паперу)   в старшій групі , в умовах санаторію.

Тема: ведмідь(По мультфільму «Маша і ведмідь» )

мета: Викликати інтерес до заняття  в період адаптації дітей. Продовжувати вчити дітей з різним рівнем підготовки виконувати аплікацію. розвивати творчі здатності, використовуючи нетрадиційний спосіб обривання паперу. Вчити висловлювати своє ставлення до персонажа мультфільму. Виховувати акуратність.

Герліц На відкритому повітрі Днем Ритм. Навчіться вважати, але не читати. Прогулянка багато - на наступний день після декількох кілометрів. Кожен день вибирається інший маршрут і інший табір. Діти вчать, як вважати, але не читають і не пишуть. Якщо діти хочуть більше, вони потім виділяють їм час окремо. Це відбувається тому, що, коли дитина переходить до першого класу, є вимога підрахувати і записати його ім'я. Як каже головний учитель, вони не повинні вчити дітей тому, що їм потрібно вчитися в школі.

Проте, діти постійно усвідомлюють природу, її елементи і закони, в тому числі ранкову прогулянку, прогулянки, стіл для їжі та ігри, природно і безперервно. У порівнянні з однолітками діти відрізняються знанням природи, свободи думки і рухи. Сніданок і вечеря в термос.

завдання:

Продовжувати вчити дітей створювати образ персонажа з відомого мультфільму. Удосконалювати навички використання нетрадиційних технологій.

Розвивати творчу уяву, дрібну моторику, вміння координувати рух очей, рук.

Викликати інтерес до персонажу, позитивні емоції.

попередня робота:

Традиції влади дещо відрізняються від традицій Литви - діти несуть свій сніданок і вечеря, а також п'ють в термос. Загальна харчування - тільки обід. Обідній харчування здійснюється спеціалізованими організаціями, з менш здорової їжі, менше м'яса використовується.

Туалет повністю дикий - в лісі в позначеному районі, а більш серйозні дитячі речі збираються персоналом як сміття. Після видалення галочки помістіть перо навколо місця на тілі, щоб батьки знали, де він був поглинений, і щоб побачити, чи є які-небудь наслідки. Майже не відбувається аварій. Тільки один раз були, коли одна дитина загубився. З тих пір діти завжди враховуються. Діти звикли поводитися з обережністю не тільки при відновленні, а й з більш небезпечними інструментами: вони самі просили ніж, коли це було необхідно.

Перегляд мультфільму «Маша і ведмідь» . Розгляд ілюстрацій до казки. Малювання в розмальовках. Слухання і розучування пісень з мультфільму.

матеріал:

Силует-шаблон Медведя з альбомного листа. Простий олівець, клей, кольоровий папір жовтого, Коричневого, чорного кольорів.

Діти, пам'ятайте, до нас на минуле заняття приходила Машенька? Сьогодні у нас новий гость- ведмідь. Йому так сподобалися ваші роботи, що він теж вирішив попросити вас зробити йому друзів.

Дорослі використовують ніж за умови, що дитина вже навчений використовувати його, а потім бере його. Щоденні пилки, лопати та інші інструменти використовуються навіть під час походу. Взимку всі спочатку вибирають на відкритому повітрі і, з огляду на погодні умови, прагнуть залишатися якомога довше. Обід йде в опалювальні кімнати, але сніданок і вечеря їдять зовні. Якщо вам дуже холодно, постарайтеся рухатися якомога частіше, навіть коли ви снідаєте, якщо вони займають більше часу. І після їжі знову є.

Коли дуже холодно, вирушаючи в опалювальні приміщення, він доходить до кінця дня. Температура рідко опускається нижче -15 градусів. Але день на відкритому повітрі починається в будь-яку погоду. Цей дитячий сад додатково пропонує раз в тиждень курси верхової їзди для дітей за додаткову плату. Це одноденний опівдні. Половина дітей відвідують такі уроки.

А ось і наш гість. (Показую зразок ведмедя)

Ви його впізнали? Подивіться, це не зовсім звичайний ведмідь. які ведмеді  водяться в наших лісах? Як їх називають? (Бурі). Правильно. А у ведмедя  з мультфільму є жовтий животик і жовта мордочка.

Наш Мишка з хоче з вами пограти. Чи знаєте ви тварин, які зустрічаються в мультфільмі? (Та)  А ось зараз ми і перевіримо. Я буду по черзі кидати вам м'яч, а ви назвете тваринного або персонажа з мультика «Маша і ведмідь» . Намагайтеся не повторюватися!

У Німеччині існують громадські та несамохідні дитячі сади, які застосовують принцип свободи при виборі того, що і коли воно працює для дитини: коли вони грають в закритому приміщенні, коли - в поле, коли вони сплять. З цієї точки зору у батьків досить свободи вибору. Однак відкриті розплідники залишаються винятковим вибором для тих, хто прагне зберегти зв'язок дитини з природою і перетворити освіту дитини в найприродніший процес. У Німеччині широко поширені дитячі сади.

Нарешті, поширилася по всій Європі: заснована у Великобританії. Німеччини та інших країн. В даний час відкриті дитячі садки також працюють на інших континентах: в Америці, Азії та Австралії. Він почне свою роботу восени у Вільнюсі, в Павільняйском регіональному парку.

(Кидаю м'яч кожному. Діти згадують героїв: Вовк, коза, заєць, тигр, свиня, і ін.)

Молодці! Мишка дуже задоволений. А тепер він хоче, щоб ви з ним виконали вправи.

Фізкульмінутка.

Ведмежата в частіше жили, Головою своєї крутили.

Ось так, ось так, головою своєї крутили.

(Стояти прямо, руки на поясі, повороти голови вправо-вліво)

Ведмежата мед шукали, Дружно дерево качали.

Ось так, ось так, дружно дерево качали.

(Ноги на ширині плечей, підняти руки перед собою і згинати їх - качаємо дерево)

Перевалюючись ходили і з річки воду пили.

Ось так, ось так, і з річки воду пили.

(Крокувати перевалюючись. Нахили вперед п'ємо воду)

А потім вони грали, вище лапи піднімали!

Ось так, ось так, вище лапи піднімали.

(Стояти прямо, піднімати руки вгору, згинати й розгинати їх)

Молодці. Сідайте. Миша вже чекає наші вироби.

Зробимо друзів для Мишки. У вас на столах лежать фігурки ведмедя. А ще кольорова папір коричневого, Жовтого, чорного кольорів. Що у ведмедика жовтого кольору? Так, животик. А як називається особа тварини? Правильно, мордочка. Вона теж жовтого кольору. А на мордочці розташовані очі, ніс, рот, і брови. Вони чорні. Олівцем намалюємо два овалу: Один- буде мордочка на голові, інший, великий-животик, на тулуб. Ці овали обклеїв кольоровий папером. папір  ми будемо просто ділити на шматочки і наклеювати на фігуру ведмедя. Це ми вже робили на фігурці Марійки. Як називається така аплікація? Так, обривкової. Ми відриваємо шматочки руками, без допомоги ножиць. Спочатку обклейте жовтої папером мордочку і животик. А потім корічневой- всю фігуру ведмедя. В кінці роботи наклеїв з маленьких шматочків елементи мордочки. Приступайте до роботи, а Мишка буде чекати, що ж у вас вийде. Намагайтеся працювати акуратно.

(Діти виконують роботу).

Закінчили? Прикріпимо роботи на дошку. скільки чудових ведмедів вийшло! Знаєш, Миша. А у нас для тебе теж є сюрприз. діти вивчили «Пісеньку про дружбу»  з твого мультика. Зараз ми її тобі заспіваємо, а ти підспівуй. (Включаю на DVD караоке пісні).

Міші так все сподобалося, але йому пора йти, а то Машенька буде нудьгувати без нього. До свиданья, Міша! Ми будемо ще дивитися мультфільми про вас!

А я пропоную вам прикріпити вашого Михайлика і Машеньку. (Можна знову включити запис «Пісеньки про дружбу».

Публікації по темі:

Малювання для дитини - радісний, натхненна праця, до якого його не треба примушувати, але дуже важливо стимулювати і підтримувати дітей ,.

Аплікація в старшій групі методом обривання паперу, коли простір повністю заповнюється шматочками паперу неправильної форми. Такі.

Всі діти люблять малювати. Зазнавши інтерес до творчості, вони самі знаходять потрібні способи. Але далеко не у всіх це виходить, тим більше, що.

Завдання: -Вчити сприймати поетичні твори про природу; -знайомиться з нетрадиційною технікою "притисни і віддрукувати" (малювання зім'ятою.

Конспект ООД з художньої творчості (малювання нетрадиційним способом) «Мімоза для мами» в середній групі. Підготувала Циряпкіна.

  Оксана Бібікова

Конспект заняття по аплікації нетрадиційної технікою«Це чудо-сніговик»

мета: Закріплення знань по темі «Зима», Вчити передавати образ сніговика нетрадиційним способом.

завдання:

1. Ознайомити дітей з нетрадиційним способом роботи на заняттях з аплікації;

2. Розвивати творчу уяву, творчість, фантазію;

3. Розвивати окомір, почуття форми і пропорцій;

4. Розвивати дрібну моторику рук;

5. Спонукати до декоративного оформлення створеного образу;

6. Виховувати активність, самостійність, вміння розглядати й оцінювати створені зображення.

Зв'язок з іншими заняттями  і видами діяльності: Ліплення сніговика на прогулянці, перегляд мультфільму «Сніговик-поштовик», Читання віршів і оповідань, розгляд ілюстрацій.

матеріал: Картон темного кольору (для фону, клей ПВА, ножиці, кисть для клею, серветка (на кожну дитину, смужки оксамитового паперу яскравих відтінків (Для шапочки і шарфика).

1. Організаційний момент.

вихователь: Хлопці, скажіть, яку пору року зараз йде?

діти: Зима!

вихователь: Правильно, ЗИМА! Тоді скажіть мені, будь ласка, які зимові забави ви знаєте? Чим ми можемо з вами зайнятися, Щоб нам не було нудно?

діти: Грати в сніжки, кататися на санках, на лижах, ковзанах і ліпити зі снігу всякі фігури.

вихователь: (Показує ілюстрації зимових забав)  Ви все відповіли вірно! А зараз я вам загадаю загадку:

Зі снігу зберемо грудку.

Поставимо зверху ми горщик.

Замінить ніс йому морквина.

Мітлу в руках він тримає спритно.

Одягнемо шарфик ми йому

І не замерзне він в пургу.

До тепла він зовсім не звик.

адже це чудо - ....

діти: Сніговик!

вихователь: Правильно, хлопці! Скажіть, а хто такий сніговик?

(Відповіді дітей)

вихователь: Читання вірша

В. Савончик

Він не малий і не великий,

Сніжно білий сніговик.

У нього морквиною ніс,

Дуже любить він мороз,

У холоднечу, він не замерзає.

А весна приходить - тане.

Що ж робити, як же бути?

Може білий холодильник,

Для сніговика купити?

2. Основна частина.

вихователь: Хлопці, ми не будемо купувати холодильник для сніговика, але ми можемо зберегти його до літа іншим способом, а яким ви зараз дізнаєтеся. (Показ готової аплікації сніговика з ватних дисків)

вихователь: Діти з яких геометричних фігур складається сніговик?

діти: З кіл!

вихователь: А які ще геометричні фігури  ви помітили на зображенні?

діти: Трикутник - ніс, прямокутник - шарфик і рот, квадрат - очі гудзики ...

вихователь: Правильно хлопці прямокутник, розрізаний по діагоналі, можна використовувати для морквини, квадрат, склавши навпіл, закругляя куточки для відра.

А з чого зроблений наш сніговик подивіться уважно.

діти: З ватних дисків!

вихователь: Так, діти! сьогодні у нас буде з вами незвичайна аплікація. У кожного з вас на столах лежать ватні диски, З яких ми і «Зліпимо»  милих снеговичков.

Фізкмінутка «Сніговик»

Раз - рука, два - рука (Діти витягають одну руку, потім - іншу)

Ліпимо ми сніговика (Імітують ліплення сніжок)

Ми скачаємо сніжний ком - (Долонями роблять кругові рухи по стегнах)

Ось такий, (Розводять руки в сторони, показуючи який великий)

А потім поменше кому (Розтирають долонями груди)

Ось такий (Показують величину кома менше)

А наверх поставимо ми (Погладжують руками щічки)

маленький грудку (З'єднують пальці рук разом, показують маленький кому)

Ось і вийшов сніговик. (Ставлять руки в боки, повороти вліво - вправо)

Дуже милий товстун!

Сніг мітлою розмітити, (Крокуємо на всій стопі, піднявши ніс догори)

Крокує наш снеговичок

Ніс морквину задирає (Активний вдих через ніс)

І сніжинки роздуває (Тривалий видих ротом)

Запропонувати дітям присісти за столи і зробити веселих сніговиків незвичайної технікою - ватяними дисками.

підказати дітям: «Як потрібно планувати свою роботу і не поспішати, спочатку ватяні диски викласти на фон, А потім почати наклеювати: Фоновий лист потрібно покласти вертикально, щоб вмістився сніговик, кола наклеювати в потрібному порядку, починаючи з нижнього кола і злегка накладаючи один на інший, ніби це справжній сніговик. Шапочки, шарфики, очі, ніс-морквина, рот можна вирізати з оксамитового паперу. Коли будете приклеювати деталі сніговика, потрібно намазати клеєм саме середину дисків, А інші деталі намазуємо клеєм від середини до країв ». (В ході заняття  необхідно стежити за поставою дітей); за тим, як діти складають, вирізають і наклеюють деталі. Нагадати дітям, щоб користувалися серветкою, для видалення ліпшого клею; щоб після вирізування прибирали ножиці в підставку.

Діти самостійно вибирають матеріали для роботи - фон для аплікації, Оксамитову папір. починають робити аплікацію. При необхідності допомогти в роботі. Доробити свою роботу, доповнюючи образ потрібними елементами ( ватний диск  можна розрізати навпіл і зробити замет, відщипувати від диска  невеликий шматочок і зробити снігопад, а також прикрасити шапочку сніговика дрібними обрізками оксамитового паперу).

вихователь: Молодці, ви все сьогодні постаралися, Тепер нашому снеговику не буде нудно і нудно самому навіть вночі.

3. Підсумок заняття.

Запропонувати дітям зробити виставку сніговиків, придумати ім'я кожному снеговику і розповісти про нього історію.

література: 1. Образотворча діяльність в дитячому садку. старша група. Під ред. І. А. Ликової; изд. будинок «Кольоровий світ», Москва 2014.

2. Інтернет-ресурси.

Публікації по темі:

  «Конспект по аплікації (продуктивна діяльність). «Сніговик». 2 молодша група. »Підготувала і провела заняття-Вихователь 2 молодшої.

Інтеграція освітніх областей: Художня творчість  Комунікація Соціалізація Фізична культура Завдання: Художнє.

Конспект відкритого заняття в старшій групі по темі «Зимове дерево». (Нетрадиційна техніка малювання). Завдання: Продовжувати знайомить дітей.

Конспект заняття по аплікації з дітьми середньої групи (техніка Талаша).  Програмне зміст: Вчити вибирати тему роботи відповідно до визначених умовами. Розвивати творчі здібності, уяву.

МЕТА: Навчити дітей працювати в нетрадиційній техніці. ЗАВДАННЯ: - розвивати концентрацію уваги, фантазію, уяву, почуття композиції ,.

Конспект заняття з обривності аплікації «Виросла ріпка» в старшій групі Мета: формувати вміння створювати модульну обривності аплікацію (ріпка) з кольорового паперу. Завдання: 1. Ознайомити дітей зі способом модульної.