Аплікація на тему фрукти. «Натюрморт з фруктами». Художня творчість. аплікація

  Ірина Мірошниченко
  Конспект заняття по аплікації «Фрукти і ягоди»

Хід заняття.

I.Орг. момент

організація початку заняття.

Вихователь. Сьогодні ми з вами поговоримо про фруктах і ягодах. Ви дізнаєтеся які бувають фрукти і ягоди, Як і де вони ростуть. Ми виконаємо разом аплікацію: « Фрукти і ягоди» .

II. бесіда: « Фрукти і ягоди»

вихователь: -Хлопці ви знаєте де ростуть фрукти і ягоди? (у саду). Яблуні, груші ростуть на деревах, ягоди  ростуть на чагарниках і на землі. деякі фрукти  ростуть в теплих країнах (Апельсин, лимон, мандарин, банан, ананас)  вони достигають цілий рік. У нашій країні ці фрукти рости не можуть, Тому, що у нас бувають холодні зими.

Вихователь розповідає де і як ростуть фрукти і ягоди.

III. Робота по картинках (Розгляд та аналіз картинок з фруктами і ягодами).

IV. Вірші з картинками.

V. Загадки про фруктах.

VI. пальчикова гімнастика «В сад за сливами»

Палець товстий і великий черзі загинати палець,

В сад за сливами пішов. про який розповідається,

Вказівний з порога а потім його розігнути.

Вказав йому дорогу.

Середній пальчик - самий влучний:

Він збиває сливи з гілки.

Безіменний поїдає,

А мізинчик-панок

В землю кісточки садить.

VII. гра «Що ми приготуємо з фруктів»

вихователь: - Зараз я буду називати фрукт, А ви будете відповідати що з нього можна приготувати:

яблуко - яблучний сік, пиріг, компот апельсин

слива - сливовий сік, варення, компот кавун

груша - грушевий сік, компот персик

ананас - ананасовий сік виноград

VIII. гра: «Дізнайся на смак».

Дітям пропонується на смак варення (Полуничне, порічкове, яблучне, вишневе, сливове). Дитина повинна визначити за смаком, за кольором, за запахом що він з'їв.

IX. Практична робота

Методичні прийоми.

1. Розгляньте зразок підробки

Яку форму мають фрукти?

Якого кольору бувають фрукти?

2. Уточнити прийоми приклеювання частин аплікації.

Що найвиразніше в аплікації?

Що потрібно приклеювати в першу чергу?

3. Розкажіть в якому порядку будите виконувати аплікацію?

4. Нагадати дітям про техніку безпеки при роботі з клеєм.

5. Індивідуальна допомога дітям.

6. Виставка робіт.

X. Підсумок заняття

Що нового дізналися?

Що вам сподобалося?

Публікації по темі:

Ірина Блинкова дидактична гра  «Що зайве?» (Овочі, фрукти, ягоди). Розробила вихователь Блинкова Ірина Василівна. Гра "Що зайве?".

Дидактична гра "Фрукти і ягоди" для дітей молодшого віку Мета: сприяти накопиченню сенсорного і мовного досвіду дитини через.

.

Конспект організованої освітньої діяльності по аплікації в групі розвитку «Ягоди полуниці на блюдце»  Мета: Продовжувати формувати вміння дітей наклеювати деталі на лист в потрібному місці. Продовжувати знайомити з червоним кольором, вчити співвідносити.

Конспект ООД в нетрадиційної техніці  малювання в другій молодшій групі. Підготувала і провела вихователь другий молодшої групи  №3 Тюріна.

Конспект заняття з краєзнавства «Ягоди» в підготовчій групі  Завдання: закріплювати знання дітей про ягодах, продовжувати вчити дітей порівнювати рослини за ознаками. Розвивати зв'язне мовлення. Виховувати любов.

«Ягоди на тарілочці». Конспект заняття (конструювання, аплікація) в старшій групі  Конспект заняття: «Ягоди на тарілочці» в старшій групі. Старший вихователь: Волгіна Н. І. МБДОУ №8 «Чиполліно» м Євпаторія Крим Мета :.

Конспект заняття по аплікації на тему: «Ваза з фруктами» (колективна).

Мета: Вчити дітей створювати колективну роботу-натюрморт - в техніці «паперопластика».

Програмне зміст: Формувати у дітей навички оволодіння нетрадиційної технікою  аплікації. Вчити дітей зображати фрукти шляхом скочування паперу. Закріплювати знання дітей про жанр живопису - натюрморт. Розвивати дрібну моторику і координацію в системі «око-рука». Виховувати прагнення до творчої праці. Формувати навички колективної роботи

Попередня робота: Ігри та бесіди про фруктах; розглядання репродукцій і художніх листівок із зображенням натюрмортів, малювання з натури, катання кульок з серветок і викладання з них візерунків.

Матеріал до заняття: Серветки жовтого, оранжевого, червоного і зеленого кольорів, заздалегідь виготовлені кульки з серветок, клей, пензлики, серветки, клейонки.

Хід заняття:

Хлопці, я пропоную вам сьогодні бути художниками. Перед вами картина, але вона не завершена.

Що на ній намальовано?

Фруктовниця.

А чому її так називають?

Це ваза для фруктів. У неї кладуть фрукти.

Так, наша фруктовница порожня. Я пропоную вам виготовити плоди для вази з серветок.

Перед вами силуети фруктів. Візьміть по одному силуету. Розгляньте їх.

Силует якого фрукта у тебе, Рома?

Що ти тримаєш в руках? І т.п.

Подумайте, серветки якого кольору вам знадобляться, щоб прикрасити ваш фрукт.

Серветки якого кольору потрібні для прикраси апельсина, сливи, яблука.

А зараз підсуньте тарілочки з кульками і серветками потрібного кольору.

Якщо вам не вистачить кульок потрібного кольору, скачайте їх з серветок пальчиками. Працюйте акуратно. Починайте приклеювати зверху. Кульки повинні бути приклеєні близько один до одного.

Щоб не забруднити руки вам допоможе пензлик. Починаємо працювати.

А зараз трохи відпочинемо. Станьмо.

Пальчикова гімнастика. «Компот».

Будемо ми варити компот.

Фруктів багато ось, ось, ось.

Будемо яблука кришити,

Грушу будемо ми рубати.

Отожмём лимонний сік.

Злив покладемо і пісок.

Варимо, варимо ми компот.

Почастуємо чесний народ.

Очі у нас теж працювали і втомилися. Зробимо зарядку для очей.

«Фрукти»

Багато фруктів є на світі (обертання по колу)

Яблука і апельсини, (вправо-вліво)

Абрикоси, мандарини (вправо-вліво)

І банани, і гранати (вгору-вниз)

Вітамінами багаті. (Заплющити очі).

Відпочили, а зараз продовжуємо працювати.

Молодці, постаралися. Дуже красиві фрукти у вас вийшли. Зараз їх потрібно красиво розташувати на картині.

Хлопці, а як називається жанр живопису, на якій художники малюють вази з квітами, з фруктами, посуд.

Це натюрморт. Правильно, натюрморт-це композиція, складена з квітів, овочів, фруктів, красивого посуду. А сьогодні ми з вами створили красиву картину за допомогою серветок,

клею, нашої фантазії і взаєморозуміння. Наш натюрморт з фруктами ми помістимо в рамку як справжню картину.

мета:   удосконалювати творчі здібності дітей за допомогою роботи з папером в нетрадиційній техніці.

  завдання:

  •   Закріплювати знання дітей про жанр живопису - натюрморті.
  •   Вчити дітей скручувати папір, надавати їй різноманітні форми,
  •   Об'єднувати виготовлені предмети в композицію.
  •   Розвивати дрібну моторику.
  • Виховувати інтерес до ручної праці.

Створення середовища для організації та проведення НСД:

  матеріали:

  •   для винограду: 14 накручених заздалегідь дітьми ягід винограду
  • для листя: папір зеленого кольору
  • для кавуна: 5 смужок (25 * 0,5) зеленого кольору
  • для вази: папір коричневого кольору
  • зубочистки
  • ножиці
  • клей ПВА
  • комп'ютерний диск
  • стека для пропрасовування

  Види дитячої діяльності в НОД:

  •   продуктивна
  •   Музично-мистецька

  Критерії оцінки діяльності дітей в НОД

1. Активність

2. Самостійність

3. Взаємодія з однолітками і дорослими

4. Емоційність

  Хід безпосередньо-освітньої діяльності

На столах розкладені матеріали для занять. Діти стоять навпроти столів.

вихователь:

Якщо бачиш на картині
Чашку кави на столі,
Або морс в великому графині,
Або троянду в кришталі,
Або бронзову вазу,
Або грушу, або торт,
Або всі предмети відразу,
Знай що це натюрморт.

- Сьогодні ми з вами поговоримо про жанр живопису - натюрморті. слово   натюрморт  в перекладі з французької означає «мертва натура», тобто зображення неживих предметів: домашнього начиння, посуду, квітів, фруктів.

Мальовниче зображення предметів розкриває нам їх красу.

Вихователь показує натюрморт, звертаючи увагу на те, як художник зобразив фрукти, згрупував їх, передав колір.

- Сьогодні ми будемо створювати свій натюрморт без фарб і пензликів, а за допомогою паперу і клею. Відгадайте, які фрукти допоможуть нам створити натюрморт?

Серед листя смарагдових
Зріє багато грон дивовижних.
Вони з ягід складаються,
У них чудовий аромат,
І ми кличемо їх .... (Виноград).

Кафтан на мені зелений,
А серце, як кумач;
На смак, як цукор солодкий,
А сам схожий на м'яч. (Кавун)

- Молодці! Ми з вами будемо складати натюрморт з цих ягід. Проходьте за столи.

(Діти проходять на свої місця).

Вихователь: Минулого разу ми з вами робили грона винограду. Нагадайте як ми їх робили?

Діти: Щільно накручували папір фіолетового кольору на зубочистку. Вільний кінець закріплювали клеєм. Виходили кружечки. Потім робили з ягідок грона, склеюючи їх між собою.


Вихователь: Ми з вами зараз займаємося виготовленням листя. На зелену папір накладаємо шаблон, обводимо його олівцем і акуратно вирізаємо по контуру. Приклеюємо листочки до грон ягід.

Пропоную відразу ж за шаблоном вирізати вазу з коричневої папери.

(Діти вирізають вазу).


Вихователь: Ну а тепер трохи відпочинемо. Встаємо з-за столів в коло.

Физкультминутка

Дві сестрички, дві руки,
Права та ліва (показ рук по черзі)
Рубають, будують, риють (показ)
Рвуть на грядках бур'яни
І один одного миють (імітація рухів)
Дві сестрички, дві руки -
Права та ліва (Показ рук)
Воду моря і річки
Загрібають, плаваючи. (Плавальні рухи).

Вихователь: Відпочили! Продовжимо робити наш натюрморт. Сідаємо на свої місця. Зараз ми будемо виготовляти кавун. Кавун - це теж ягода, тільки дуже велика. Для виготовлення цілого кавуна необхідно довга смужка зеленого кольору. Ми з вами заздалегідь склеїли п'ять смужок. Беремо вийшла довгу смужку і починаємо скручувати її. Кінець смужки не забуваємо проклеювати клеєм. Хвостик зробимо теж з паперу зеленого кольору. Легко накручуємо на зубочистку.

- Всі предмети натюрморту готові, і можна їх об'єднувати в композицію.

На диск предмети наклеюємо в наступній послідовності:

1. Ваза (клеїмо)

2. Виноградні грона з листочками)

3. На нижню частину вази - кавун.


Вихователь: Вийшов гарний натюрморт за допомогою паперу і клею. А тепер встаємо з-за столів, беремося за руки і робимо коло.

- Про який жанрі живопису ми сьогодні говорили? Хто мені скаже з чого ще можна скласти натюрморт? Молодці! Чим відрізняється натюрморт від пейзажу? Молодці!

Середня загальноосвітня школа № 22

Відкрите заняття по аплікації,

проведене

в міні - центрі «Сонечко»

на тему:

«Стиглі яблука»

вихователь:Ажібаева

Багітжамал Шакешовна

2015 - 2016 навчальний рік

Освітня область: Творчість

Розділ: Аплікація

Тема: «Стиглі яблука»

мета:  Закріплювати знання про круглій формі. Вчити дітей зрізати кути у квадратів для отримання круглої форми. Закріплювати вміння тримати правильно ножиці, розрізати ними, складати на аркуші паперу зображення предметів, акуратно наклеювати їх.

Розвивати естетичне сприйняття, здатність передавати характерні особливості художнього образу.

Виховувати художній смак.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці сьогодні вранці під дверима нашої групи я знайшла ось цей мішечок, цікаво що ж в ньому? А вам цікаво? Тоді давайте подивимося, що ж в ньому?

Дидактична гра "Чудовий мішечок".

Я хочу щоб ви самі подивилися, що ж в ньому.

Діти розглядають овоч, визначають його колір, форму. «Ось яку чудову морквину знайшов ------- говорить педагог і уточнює, вона яка?» ( «Довга і товстенька, помаранчева», - хорової відповідь і 1-2 індивідуальних.)

Якщо овоч був названий правильно, вихователь залишає його на столі, при цьому дитина повинна сказати, куди слід покласти предмет - на тарілку або в вазу. (Якщо дитина помилився, овоч кладеться назад в мішечок.)
  У мішечку можуть лежати морква, ріпа, горох, картопля, яблуко, слива або будь-який інший набір з 5-7 предметів.
  В кінці гри вихователь уточнює, що лежить на тарілці (овочі) і що у вазі (фрукти), питає, де ростуть овочі та де фрукти.

Дитина на дотик вибирає один предмет і, не виймаючи руки з мішечка, повідомляє, що він знайшов ( «Я знайшов морквину»), потім показує овоч (фрукт) дітям.

Діти розглядають овочі та фрукти

Дидактична гра "Фрукти і овочі"

Вихователь пояснює дітям, що знаходиться зліва і що справа, потім каже: «Зараз я покажу вам картинку. Той, кого я викличу, скаже, що на ній намальовано і куди її помістити: туди, де сад, або туди, де город ».
Показує картинку, на якій намальована буряк, звертається до дитини: «Що це? Де росте? Куди поставити картинку? Правильно. Справа, туди, де город ». Далі педагог прикріплює картинки одну за одною на магнітну дошку між садом і городом. Якщо хтось помиляється, вихователь повертає картинку на колишнє місце, а дитині пропонує вибрати інше зображення.
  Послідовно пред'являються лимон (абрикос, персик), морква, огірок, груша, слива, капуста, горох.
  Зліва - фрукти, праворуч - овочі. Фрукти ростуть в саду, овочі - на городі.

Діти переносять картинки або в сад, або в город

Загадки про яблуко

Кругле, рум'яне з дерева дістану я,
На тарілку покладу, «Їж, мамочка», - скажу.

Я рум'яну Матрьошку
Від подруги не відірву,
Почекаю, коли Матрьошка
Впаде сама в траву.
  (Яблуко)

Саме з кулачок, червоний бочок,
Помацати - гладко, відкусиш - солодко.
  (Яблуко)
Кругле, рум'яне,
Я росту на гілці.
Люблять мене дорослі,
І маленькі дітки. (Яблуко)

Виконання аплікації «Стиглі яблука»

Педагог вивішує плакат "Фрукти" або показує дидактичні картинки із зображенням яблук і проводить коротку бесіду для уточнення уявлення дітей про зовнішній вигляд (форму, колір) і смак яблук. Запитує, чим відрізняються яблука стиглі від недозрілих (кольором, смаком, розміром), і як це можна передати в малюнку. Узагальнює і уточнює відповіді дітей. Показує послідовність роботи:

Беремо квадрат кольорового паперу червоного кольору зрізаємо куточки, виходить коло.

Потім беремо смужку кольорового паперу зеленого кольору вирізаємо стеблинка і пелюстка

(З прямокутника вирізаємо куточки, отримуємо овал)

По закінченню роботи вихователь читає вірш Я. Якима "Яблуко":

Яблуко стигле, червоне,

Яблуко хрустко,

З шкіркою гладкою,

Яблуко я навпіл разломлен.

Яблуко з одним своїм розділю.

Підсумок заняття:

На занятті діти научілісьдержать правильно ножиці, складати на аркуші паперу зображення предметів, акуратно наклеювати їх, зрізати кути у квадратів для отримання круглої форми.

Рефлексія.

Заохочення дітей за активну участь зірочками.