Конспект НСД з малювання в нетрадиційній техніці в середній групі «Різнокольорові прапорці. Конспект НСД по аплікації в середній групі «Красиві прапорці

Конспект заняття по аплікації в середній групі

на тему: " красиві прапорці»

мета:  формувати вміння працювати ножицями: правильно тримати їх, стискати і розтискати кільця,

різати смужку по вузькій стороні на однакові відрізки - прапорці; закріплювати прийоми акуратного

наклеювання, вміння чергувати зображення за кольором; розвивати почуття ритму і почуття кольору;

викликати позитивний емоційний відгук на створені зображення.

завдання:

освітня:   формувати вміння правильно розташовувати предмет на аркуші паперу, розрізняти і

правильно називати кольори; формувати вміння працювати ножицями: правильно тримати їх, стискати і

розтискати кільця, різати смужку по вузькій стороні на однакові відрізки - прапорці; закріплювати прийоми

акуратного наклеювання, вміння чергувати зображення за кольором.

розвиваюча:   розвивати творчу уяву, окомір, відчуття композиції; розвивати

конструктивні здібності дітей; розвивати пам'ять, логічне мислення і увагу; розвивати

вміння акуратно користуватися клеєм, намазувати їм всю форму.

Виховна:   виховувати впевненість у своїх силах, акуратність, посидючість; виховувати

вміння радіти загального результату.

Інтеграція освітніх областей:  «Художньо-естетичний розвиток», «Мовленнєвий розвиток».

Матеріали до заняття:  аркуші білого папір розміром 1/2 альбомного листа з намальованою ниточкою для

наклеювання прапорців, по чотири смужки двох кольорів на кожну дитину (на різні столи приготувати

смужки різних, але добре поєднуються квітів), ножиці, клей, серветка, клеяночку (на кожного

дитини).

Хід заняття:

Діти сидять за столом.

вихователь:  «Діти відгадайте загадку:

У нього назв багато:

Триколор, триколірний стяг -

З вітром жене геть тривоги

Біло-синьо-червоний ... »

Відповіді дітей.  (Прапор)

Вихователь: «Правильно. У кожної країни є свій прапор. А ось який гарний прапор у нашої країни

Росії. »(Ппоказ зображення російського прапора). А ще прапорці використовують для прикраси ділянок в

дитячому садку. Бачили які гарні прапорці висять на нашій ділянці? »

Відповіді дітей.  (Та).

вихователь:  «А на що прироблені прапорці?»

діти:  (На ниточку).

вихователь:  «Якої форми прапорець?» (Показ заздалегідь приготованого з паперу прапорця)

Відповіді дітей.  (Квадратної).

вихователь: «Подивіться у кожного з вас лежить на столі листочок з намальованою ниточкою. Що ні

вистачає вашої ниточці? »

  Відповіді дітей.  (Прапорців).

Вихователь: «Так давай ті прикрасимо ваші ниточки красивими і яскравими прапорцями »


  вихователь:
  «Хлопці, у вас на столі стоять тарілочки з смужками кольорового паперу, виберіть собі будь-який

колір, який вам подобається. Кольорові смужки треба розрізати на 2 квадрата. Для цього беремо одну

кольорову смужку. У вас повинно вийти два квадратика як у мене. »

Вихователь демонструє як це зробити (як зігнути кольорові смужки, розрізати по сбігу).

Діти розрізають кольорові смужки.

вихователь:  «А зараз візьміть клей і приклейте вирізані кольорові квадратики до ниточки на своєму

листочку. Клейте акуратно, обережно, щоб роботи вийшли гарні і яскраві. »

Д ети приклеюють .

Вчасно всієї роботи з кольоровими смужками паперу і ножицями, звертати увагу і

коригувати дії кожної дитини, мотивуючи хвалити.
вихователь:  «Подивіться як ми дружно попрацювали, які чудові роботи у вас вийшли.

Розглянемо їх разом? Яка цікава робота вийшла у Вані. Все наклеєно дуже акуратно.

Просто чудові прапорці. »

Похвалити хлопців за акуратність виконання роботи, виставити роботи.

  Ольга Пєтухова
  ННОД з малювання в середній групі «Прикрасимо смужку прапорцями»

Конспект заняття з малювання в середній групі на тему: « Прикрасимо смужку прапорцями»

мета: Розвивати творчі здібності дітей.

завдання:

Закріплювати вміння дітей малювати  предмети прямокутної форми;

Створювати найпростіший ритм зображень;

Тренувати в умінні акуратно зафарбовувати малюнок;

Розвивати естетичні почуття, почуття ритму, композиції.

матеріали: Альбомні листи, розрізані навпіл по горизонталі, кольорові олівці (На кожну дитину).

попередня робота: Бесіди з дітьми на тему "День захисника Вітчизни", малювання  різних предметів прямокутної форми, виготовлення гірлянди з прапорцями.

хід заняття

вихователь: Доброго дня, хлопці! Сьогодні до нас на заняття прийшли гості, давайте з ними привітаємося.

діти: Вітаємо!

вихователь: Хлопці, коли я сьогодні йшла в сад, біля нашої двері лежав лист, на ньому було написано «Хлопцям в дитячий сад», Ось воно, давайте подивимося що там написано.

діти: Давайте.

«Здрастуйте, хлопці!

Пише Вам Ведмедик - Топтижка. Скоро настане свято "День захисника Вітчизни", А я не знаю що подарувати моєму татові - Медведю. Хлопці, допоможіть мені будь ласка!

Ведмедик - Топтижка »

вихователь: Хлопці, допоможемо ведмежаті?

діти: Так!

вихователь: Діти, я пропоную намалювати  малюнки і відправити їх ведмежаті. А він вибере найкращий малюнок і подарує його своєму татові - ведмедю. А може бути йому сподобаються всі малюнки і він їх все подарує. Хлопці, у нас скоро буде свято, присвячене дню захисника вітчизни, подивіться які гарні прапорці висять у нас в групі. І я вам пропоную намалювати  для ведмежати такі ж прапорці, Згодні?

діти: Так.

вихователь: Хлопці, підійдіть всі до мене. Подивіться, у мене на дошці вивешани зразки малюнків. Давайте з вами їх розглянемо. якої форми прапорці? Якого кольору прапорці? прапорці  розміром однакові або різні? (Відповіді дітей)

вихователь: А зараз я вам розповім як ми будемо малювати наші прапорці. Бачите, на аркуші вже намальована смужка? Ось на цій смужці  ми будемо розміщувати наші прапорці. Спочатку ми намалюємо прямокутник, потім ми його будемо зафарбовувати. Зафарбовувати ми його будемо повільними, обережними рухами у контуру і швидкими - в середині. Потрібно намагатися не зачіпати за краї прямокутника. Штрихована ми будемо в одну сторону, акуратно. Олівці ви можете брати будь-якого кольору, який вам більше подобається. А тепер, давай ті пройдемо на свої місця, але не просто пройдемо, а промаршіруем як солдати. (Проводиться Физминутку)

Физкультминутка.

на параді

Як солдати на параді, Ходьба на місці.

Ми крокуємо ряд за рядом,

Лівою - раз, правою - раз,

Подивіться всі на нас.

Всі заплескали в долоні - Удари руками.

Дружно, веселіше!

Застукали наші ніжки Стрибки на місці.

Голосніше і швидше!

(Діти сідають на свої місця)

вихователь: Хлопці, подивіться, у вас на столах лежать листи і олівці. На аркуші вже намальована смужка, На якій ви будете розміщувати свої прапорці.

діти починають малювати. В ході роботи, вихователь нагадує дітям про штрихування. Допомагає дітям по необхідності.

(Проводиться пальчикова гімнастика)

Наша армія

Ати-бати, ати-бати!

На парад йдуть солдати!

Ось йдуть танкісти,

Потім артилеристи,

А потім піхота -

Крокує дружно рота!

по завершенні малювання, Всі роботи вивішуються на дошку.

вихователь: Хлопці, подивіться які гарні у нас вийшли прапорці.

Потім вихователь запитує деяких дітей, про те, який малюнок з усіх їм сподобався і чому. Після відповідей дітей, вихователь дає оцінку деяких робіт.

вихователь: Хлопці, ви все великі молодці, ви дуже добре сьогодні займалися, а тепер давайте складемо всі наші малюнки в конверт і відправимо ведмежаті.

Заняття 51. Малювання "Прикрасимо смужку прапорцями"

Програмне зміст. Закріплювати вміння дітей малювати предмети прямокутної форми, створювати найпростіший ритм зображень. Тренувати в умінні акуратно зафарбовувати малюнок, використовуючи показаний прийом. Розвивати естетичні почуття; почуття ритму, композиції.

Методика проведення заняття.   Розглянути з дітьми кілька зразків прикраси смужки прапорцями, а потім запропонувати кожній дитині прикрасити свою смужку. Показати дітям прийом зафарбовування: повільними, обережними рухами у контуру і швидкими - в середині.

Всім разом порадіти вийшов красивим прапорцям, прикрасити ними вестибюль, групову кімнату, зал.

Матеріали.  Альбомні листи, розрізані навпіл по горизонталі; кольорові олівці (на кожну дитину).

Звертати увагу дітей на навколишнє їх естетичну розвиваюче середовище; виділяти в навколишній обстановці те, що її прикрашає (кімнатні рослини, вазочки з квітами, дитячі малюнки та аплікації та ін.).

Заняття 52. Ліплення "Хоровод"

Програмне зміст.   Вчити дітей зображати фігуру людини, правильно передаючи співвідношення частин за величиною, їх розташування по відношенню до головної або найбільшою частини. Вчити об'єднувати свою роботу з роботами інших дітей. Розвивати образне сприйняття. При подальшому розширенні образні уявлення. Ознайомити з димковской лялькою.

Методика проведення заняття.   Запропонувати дітям всім разом зліпити ляльок для хороводу. Згадати, як недавно вони ліпили дівчинку в довгій шубці і сказати, що так само потрібно ліпити ляльку в довгій сукні для хороводу. Разом з дітьми уточнити послідовність дій.

В кінці заняття всіх виліплених ляльок поставити в хоровод на заздалегідь підготовленій підставці, з'єднавши їх руки. Порадіти загальної композиції.

Коли фігурки підсохнуть, можна запропонувати дітям розфарбувати їх (в вільний час) - вийде барвистий хоровод.

Матеріали.  Глина, дошка для ліплення (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.   Ігри хороводів, танці на музичних заняттях і в повсякденному житті.

Заняття 53. Малювання "Дівчинка танцює"

Програмне зміст.   Вчити дітей малювати фігуру людини, передаючи найпростіші співвідношення за величиною: голова маленька, тулуб велике; дівчинка одягнена в сукню. Вчити зображувати прості рухи (наприклад, піднята рука, руки на поясі), закріплювати прийоми зафарбовування фарбами (рівними злитими лініями в одному напрямку), фломастерами, кольоровою крейдою. Спонукати до образної оцінки зображень.

Методика проведення заняття. Показати дітям ляльку і прості рухи танцю: руки на поясі, одна рука на поясі, інша тримає спідничку і т. Д. Запропонувати 2-3 дітям показати біля дошки, як можна передати в малюнку руху рук. Звернути увагу дітей на співвідношення частин за величиною. Обговорити розташування фігури на аркуші. Запропонувати матеріали для малювання на вибір дітей.

В процесі роботи нагадувати прийоми зафарбовування.

Матеріали.  Ілюстрації із зображенням танцюючої дівчинки. Гуаш, білий папір розміром 1/2 альбомного листа, кисті (фломастери, кольорову крейду), банки з водою, серветки (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.   Участь дітей в танцях на музичних заняттях, ліплення дівчинки в русі.

Заняття 54. Аплікація "Летючі літаки" (Колективна композиція)

Програмне зміст.   Вчити дітей правильно складати зображення з деталей, знаходити місце тієї або іншої деталі в загальній роботі, акуратно наклеювати. Закріплювати знання форми (прямокутник), вчити плавно зрізати його кути. Викликати радість від створеної всіма разом картини.

Методика проведення заняття.   Розглянути з дітьми іграшковий літак. Запитати, які частини є у літака, який вони форми. У міру того як діти будуть закінчувати вирізати частини літака, пропонувати їм підходити до столу, на якому лежить аркуш паперу для колективної композиції. Допомагати дітям розташовувати і наклеювати літаки ланками по 3-5 літаків.

Розглянути з дітьми готову колективну композицію, порадіти її красі.

Матеріали.  Іграшковий літак. Паперові прямокутники для корпусу, хвоста і крил, ножиці, клей, пензлик для клею, серветка (на кожну дитину). Великий аркуш паперу блакитного кольору  для колективної композиції.

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.   Розучування віршів про Російської армії, використання іграшкових літаків в іграх, розгляд ілюстрацій.

Заняття 55. Ліплення "Пташки прилетіли на годівницю і клюють зернятка" (Колективна композиція)

Програмне зміст.   Вчити дітей передавати в ліпленні просту позу: нахил голови і тіла вниз. Закріплювати технічні прийоми ліплення. Вчити об'єднувати свою роботу з роботою товариша, щоб передати простий сюжет, сценку. Викликати позитивний емоційний відгук на результат спільної діяльності.

Методика проведення заняття.   Розглянути з дітьми іграшкову птицю або картинку з зображенням клюють птахи, уточнити положення тіла і голови пташки, прийоми ліплення і її послідовність. Нагадувати про необхідність домагатися більшої точності в передачі форми пташки, величини її частин. Тим, хто впорається із зображенням пташки, запропонувати виліпити ще одну пташку.

Матеріали.  Пластилін, дошка для ліплення, стека (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності. Спостереження за птахами на прогулянці, в куточку природи. Читання книг, розгляд ілюстрацій, розучування віршів, спів пісень.

Заняття 56. Малювання "Красива пташка"

Програмне зміст.   Вчити дітей малювати пташку, передаючи форму тіла (овальна), частин, красиве оперення. Тренувати в малюванні фарбами, пензлем. Розвивати образне сприйняття, уяву. Розширювати уявлення про красу, образні уявлення.

Методика проведення заняття.   Розглянути з дітьми іграшкову пташку. Уточнити прийоми її зображення, викликаючи хлопців для показу до дошки. В процесі роботи звернути увагу дітей на акуратне зафарбовування пташки, щоб вона вийшла красива. Заохочувати внесення в малюнок доповнень, відповідних змісту зображення (травичка, зернятка, сонце і т. П.).

Всі малюнки розглянути з дітьми, вибрати найкрасивіших пташок, уточнити, чому вони сподобалися (колір, прикраса голови, хвостика і т. Д.).

Матеріали.  Кольорові олівці (кольорові воскові крейди або фломастери), папір розміром 1/2 альбомного листа (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.   Спостереження за птахами під час прогулянки, розгляд ілюстрацій, ліплення пташок. Розгляд народних іграшок, що зображують птахів.

Заняття 57. Ліплення "Ми зліпили сніговиків"

Програмне зміст.   Закріплювати вміння дітей передавати в ліпленні предмети, що складаються з куль різної величини. Вчити передавати відносну величину частин. Розвивати почуття форми, естетичне сприйняття. Закріплювати засвоєні прийоми ліплення.

Методика проведення заняття.   Розглянути з дітьми неваляшку, що складається з чотирьох куль. Уточнити величину куль. Згадати, що діти ліпили зі снігу на прогулянці; запитати про форму і величиною снігових куль, їх послідовному розташуванні. Уточнити, як краще розділити грудочку глини (пластиліну).

Матеріали.  Глина, дошка для ліплення, стека (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.   Ігри та забави на прогулянці. Створення сніговиків зі снігу.

Програмне зміст.   Розвивати естетичне сприйняття. Продовжувати знайомити дітей з димковской іграшками, вчити відзначати їх характерні особливості, виділяти елементи візерунка: кола, кільця, точки, смуги. Закріплювати уявлення дітей про яскраве, ошатному, святковому колориті іграшок. Закріплювати прийоми малювання пензлем.

Методика проведення заняття.   Розглянути з дітьми димковскіе іграшки, викликати у хлопців радісне, емоційне ставлення до них. Виділити більш прості, доступні для відтворення елементи прикраси. Запропонувати дітям розписати візерунком качечку і каченят (заздалегідь у вільний час зафарбувати білилами виліплені висохлі фігурки). В процесі заняття заохочувати творчі прояви дітей.

Матеріали. Альбомні листи, фарби гуаш, пензлі, банку з водою, серветка (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.   Знайомство з димковской виробами, їх розписом. Ліплення іграшок.

Заняття 59. Аплікація "вирізування і наклеювання красивого квітки в подарунок мамі і бабусі

Програмне зміст.   Вчити вирізувати і наклеювати красиву квітку: вирізувати частини квітки (зрізуючи кути шляхом заокруглення або по косій), складати з них гарне зображення. Розвивати почуття кольору, естетичне сприйняття, образні уявлення, уяву. Виховувати увагу до рідних і близьких.

Методика проведення заняття.   Нагадати дітям, які гарні квіти вони бачили, уточнити частини квітки (серединка, пелюстки, стеблинка), нагадати прийоми вирізування, викликати хлопців для показу до дошки. Хлопцям, які швидко впораються з роботою, дати додатковий аркуш паперу, запропонувавши наклеїти ще одну красиву квітку (бабусі, няні в дитячому садку і ін.). Заохочувати пошуки різноманітного рішення.

При розгляданні робіт порадіти разом з дітьми загального результату. Відзначити різноманітність форми пелюсток, красивий підбір кольорів.

Матеріали.  Ілюстрації із зображенням красивих квітів. Папір білий, набір кольорового паперу, ножиці, клей, пензлик для клею, серветка (на кожну дитину).

Зв'язок з іншими заняттями і видами діяльності.   Підготовка до свята 8 Березня: розучування віршів, спів пісень, розглядання картинок із зображенням квітів. дидактичні ігри  на закріплення знань про форму, кольорах.

Заняття 60. Ліплення за задумом

програмне зміст . Продовжувати розвивати самостійність, уява, творчість. Закріплювати прийоми ліплення, вміння акуратно використовувати матеріал.

Програмне зміст.  Вчити передавати відмінні риси різних рибок, які мають однакову форму, але кілька відмінних один від одного за пропорціями. Закріплювати раніше засвоєні прийоми ліплення.

  Заняття 28. Малювання «Маленький гномик»

Програмне зміст.  Вчити дітей передавати в малюнку образ маленького чоловічка - лісового гномика, складаючи зображення з простих частин: кругла головка, конусоподібна сорочка, трикутний ковпачок, прямі руки, дотримуючись при цьому в спрощеному вигляді співвідношення за величиною. Закріплювати вміння малювати фарбами і пензлем. Підводити до образної оцінки готових робіт.

  Заняття 29. Ліплення «Каченя» (За димковской іграшці)

Програмне зміст.  Ознайомити дітей з димковской іграшками (качечки, пташки, козлики і ін.), Звернути увагу на красу злитої обтічної форми, специфічне забарвлення, розпис. Розвивати естетичні почуття. Вчити передавати відносну величину частин качечки. Закріплювати прийоми примазуванням, згладжування, пріплющіванія (дзьоб качечки).

Заняття 30. Малювання «Рибки плавають в акваріумі»

Програмне зміст.  Вчити дітей зображати рибок, що плавають в різних напрямках; правильно передавати їх форму, хвіст, плавники. Закріплювати вміння малювати пензлем і фарбами, використовуючи штрихи різного характеру. Виховувати самостійність, творчість. Вчити відзначати виразні зображення.

  Заняття 31. Ліплення за задумом «виліпити найусілякіші овочі або фрукти для гри в магазин»
  (Варіант. Ліплення «Зліпи що хочеш гарне»)

Програмне зміст.  Вчити дітей вибирати зміст своєї роботи з кола певних предметів. Виховувати самостійність, активність. Закріплювати вміння передавати форму овочів і фруктів, використовуючи різноманітні прийоми ліплення. Розвивати уяву.

  грудень

  Заняття 32. Малювання «Хто в якому будиночку живе» ( «У кого який будиночок»)

Програмне зміст.  Розвивати уявлення дітей про те, де живуть комахи, птахи, собаки та інші живі істоти. Вчити створювати зображення предметів, що складаються з прямокутних, квадратних, трикутних частин (шпаківню, вулик, буда, будка). Розповісти дітям про те, як людина дбає про тварин.

  Заняття 33. Аплікація «Виріж і наклей яку хочеш будівництво»

Програмне зміст.  Формувати у дітей уміння створювати різноманітні зображення будівель в аплікації. Розвивати уяву, творчість, почуття композиції і кольору. Продовжувати вправляти в розрізанні смуг по прямій, квадратів по діагоналі і т. Д. Вчити продумувати підбір деталей за формою і кольором. Закріплювати прийоми акуратного наклеювання. Розвивати уяву.

  Заняття 34. Ліплення «Дівчинка в зимовому одязі»

програмне зміст. Викликати у дітей бажання передати образ дівчинки в ліпному зображенні. Вчити виділяти частини людської фігури в одязі (голова, що розширюється донизу шубка, руки), передавати їх з дотриманням пропорцій.

  Заняття 35. Малювання фарбами «Снігуронька»

Програмне зміст.  Вчити дітей зображати Снігуроньку в шубці (шубка донизу розширена, руки від плечей). Закріплювати вміння малювати пензлем і фарбами, накладати одну фарбу на іншу по висиханні, при оздобленні шубки чисто промивати кисть і осушувати її, промокаючи про ганчірочку або серветку.

  Заняття 36. Ліплення «Велика качка з каченятами»
  (Колективна композиція)

Програмне зміст.  Продовжувати знайомити дітей з димковской виробами (качечка з каченятами, півень, індик та інші). Вчити виділяти елементи прикраси іграшок, помічати красу форми. Викликати бажання ліпити іграшки. Вчити ліпити фігурки на підставці, передавати різницю у величині предметів і окремих частин, ділити глину у відповідній пропорції.

Заняття 37. Малювання «Новорічні вітальні листівки»

Програмне зміст.  Вчити дітей самостійно визначати зміст малюнка і зображати задумане. Закріплювати технічні прийоми малювання (правильно користуватися фарбами, добре промивати кисть і осушувати її). Виховувати ініціативу, самостійність. Розвивати естетичні почуття, фантазію, бажання порадувати близьких, позитивний емоційний відгук на самостійно створене зображення.

  Заняття 38. Аплікація «Намиста на ялинку»

Програмне зміст.  Закріплювати знання дітей про круглої і овальної форми. Вчити зрізати кути у прямокутників і квадратів для отримання намистин овальної і круглої форми; чергувати намистинки різної форми; наклеювати акуратно, рівно, посередині аркуша.

  Заняття 39. Малювання «Наша ошатна ялинка»

Програмне зміст.  Вчити дітей передавати в малюнку образ новорічної ялинки. Формувати вміння малювати ялинку з подовжуються донизу гілками. Вчити користуватися фарбами різних кольорів, акуратно накладати одну фарбу на іншу тільки після висихання. Підводити до емоційної оцінки робіт. Викликати почуття радості при сприйнятті створених малюнків.

  Заняття 40. Ліплення за задумом «Зліпи, що тобі хочеться»

Програмне зміст.  Продовжувати розвивати самостійність і творчість, вміння створювати зображення за власним задумом. Закріплювати різноманітні прийоми ліплення.

  січень

  Заняття 41. Малювання «Маленькій ялинці холодно взимку»

Програмне зміст.  Вчити дітей передавати в малюнку нескладний сюжет, виділяючи головне. Вчити малювати ялинку з подовженими донизу гілками. Закріплювати вміння малювати фарбами. Розвивати образне сприйняття, образні уявлення; бажання створити красивий малюнок, дати йому емоційну оцінку.

  Заняття 42. Ліплення «Пташка»

Програмне зміст.  Вчити дітей ліпити з глини пташку, передаючи овальну форму тіла; відтягувати і прищипувати дрібні частини: дзьоб, хвіст, крильця. Вчити відзначати різноманітність одержані зображень, радіти їм.

  Заняття 43. Аплікація «У магазин привезли гарні пірамідки»

Програмне зміст.  Тренувати дітей у вирізування округлих форм з квадратів (прямокутників) шляхом плавного заокруглення кутів. Закріплювати прийоми володіння ножицями. Вчити підбирати кольори, розвивати колірне сприйняття. Вчити розташовувати кола від найбільшого до найменшого.

  Заняття 44. Малювання «розлоге дерево»

Програмне зміст.  Вчити дітей використовувати різний натиск на олівець для зображення дерева з товстими і тонкими гілками. Виховувати прагнення домагатися гарного результату. Розвивати образне сприйняття, уяву, творчість.

Заняття 45. Ліплення «виліпити яке хочеш іграшкову тварину»

програмне зміст. Вчити дітей самостійно визначати зміст своєї роботи. Закріплювати вміння ліпити, використовуючи різні прийоми ліплення. Виховувати самостійність, активність. Розвивати уяву, вміння розповідати про створеному образі.

  Заняття 46. Аплікація «Автобус»
  (Варіант. Аплікація «Візок з іграшками (кульками, цеглинками, кубиками)»)

Програмне зміст.  Закріплювати вміння дітей вирізати потрібні частини для створення образу предмета (об'єкта). Закріплювати вміння зрізати у прямокутника кути, закругляя їх (кузов автобуса), розрізати смужку на однакові прямокутники (вікна автобуса). Розвивати уміння композиційно оформляти свій задум.

  Заняття 47. Ліплення «Дівчинка в довгій шубці»

Програмне зміст.  Вчити дітей передавати в ліпленні фігуру людини, дотримуючись співвідношення частин за величиною. Закріплювати вміння розгортати глину між долонями; ліпити пальцями, надавати фігурі потрібну форму; з'єднувати частини, щільно притискаючи їх один до одного, і згладжувати місця скріплення.

  Заняття 48. Малювання «Намалюй яку хочеш іграшку»

Програмне зміст.  Розвивати уміння планувати зміст малюнка, створювати зображення, передаючи форму частин. Закріплювати навички малювання фарбами. Вчити розглядати малюнки, вибирати вподобані, пояснювати, що подобається. Виховувати самостійність. Розвивати творчі здібності, уяву, вміння розповідати про створеному зображенні. Формувати позитивне емоційне ставлення до створених малюнків.

  Заняття 49. Декоративне малювання «Прикраса хусточки» (За мотивами димковской розпису)

Програмне зміст.  Знайомити дітей з розписом димковской іграшки (панянки), вчити виділяти елементи візерунка (прямі, що перетинаються лінії, точки і мазки). Вчити рівномірно покривати лист, злитими лініями (вертикальними і горизонтальними), в які утворилися клітинах ставити мазки, крапки і інші елементи. Розвивати почуття ритму, композиції, кольору.

  Заняття 50. Ліплення за задумом

Програмне зміст.  Закріплювати вміння дітей задумувати зміст своєї роботи, використовуючи засвоєні способи створення зображення, доводити задумане до кінця. Виховувати самостійність, активність, творчість. Викликати бажання милуватися своїми роботами, розповідати про них.

  Лютий

  Заняття 51. Малювання «Прикрасимо смужку прапорцями»

Програмне зміст.  Закріплювати вміння дітей малювати предмети прямокутної форми, створювати найпростіший ритм зображень. Тренувати в умінні акуратно зафарбовувати малюнок, використовуючи показаний прийом. Розвивати естетичні почуття; почуття ритму, композиції.

Заняття 52. Ліплення «Хоровод»

Програмне зміст.  Вчити дітей зображати фігуру людини, правильно передаючи співвідношення частин за величиною, їх розташування по відношенню до головної або найбільшою частини. Вчити об'єднувати свою роботу з роботами інших дітей. Розвивати образне сприйняття. При подальшому розширенні образні уявлення. Ознайомити з димковской лялькою.

  Заняття 53. Малювання «Дівчинка танцює»

Програмне зміст.  Вчити дітей малювати фігуру людини, передаючи найпростіші співвідношення за величиною: голова маленька, тулуб велике; дівчинка одягнена в сукню. Вчити зображувати прості рухи (наприклад, піднята рука, руки на поясі), закріплювати прийоми зафарбовування фарбами (рівними злитими лініями в одному напрямку), фломастерами, кольоровою крейдою. Спонукати до образної оцінки зображень.

  Заняття 54. Аплікація «Летючі літаки»
  (Колективна композиція)

Програмне зміст.  Вчити дітей правильно складати зображення з деталей, знаходити місце тієї або іншої деталі в загальній роботі, акуратно наклеювати. Закріплювати знання форми (прямокутник), вчити плавно зрізати його кути. Викликати радість від створеної всіма разом картини.

  Заняття 55. Ліплення «Пташки прилетіли на годівницю і клюють зернятка» (Колективна композиція)

Програмне зміст.  Вчити дітей передавати в ліпленні просту позу: нахил голови і тіла вниз. Закріплювати технічні прийоми ліплення. Вчити об'єднувати свою роботу з роботою товариша, щоб передати простий сюжет, сценку. Викликати позитивний емоційний відгук на результат спільної діяльності.

  Заняття 56. Малювання «Красива пташка»

Програмне зміст.  Вчити дітей малювати пташку, передаючи форму тіла (овальна), частин, красиве оперення. Тренувати в малюванні фарбами, пензлем. Розвивати образне сприйняття, уяву. Розширювати уявлення про красу, образні уявлення.

  Заняття 57. Ліплення «Ми зліпили сніговиків»

Програмне зміст.  Закріплювати вміння дітей передавати в ліпленні предмети, що складаються з куль різної величини. Вчити передавати відносну величину частин. Розвивати почуття форми, естетичне сприйняття. Закріплювати засвоєні прийоми ліплення.

  Заняття 58. Декоративне малювання «Прикрась свої іграшки»

Програмне зміст.  Розвивати естетичне сприйняття. Продовжувати знайомити дітей з димковской іграшками, вчити відзначати їх характерні особливості, виділяти елементи візерунка: кола, кільця, точки, смуги. Закріплювати уявлення дітей про яскраве, ошатному, святковому колориті іграшок. Закріплювати прийоми малювання пензлем.

  Заняття 59. Аплікація «Виріж і наклей красиву квітку в подарунок мамі і бабусі»

Програмне зміст. Вчити вирізувати і наклеювати красиву квітку: вирізувати частини квітки (зрізуючи кути шляхом заокруглення або по косій), складати з них гарне зображення. Розвивати почуття кольору, естетичне сприйняття, образні уявлення, уяву. Виховувати увагу до рідних і близьких.

  Заняття 60. Ліплення за задумом

програмне зміст. Продовжувати розвивати самостійність, уява, творчість. Закріплювати прийоми ліплення, вміння акуратно використовувати матеріал.

  Березень

  Заняття 61. Малювання «Розквітли красиві квіти»

Програмне зміст.  Вчити дітей малювати красиві квіти, використовуючи різноманітні формотворчих руху, працюючи всією кистю і її кінцем. Розвивати естетичні почуття (діти повинні продумано брати колір фарби), почуття ритму, уявлення про красу.

  Заняття 62. Аплікація «Гарний букет в подарунок всім жінкам в дитячому садку» (колективна робота)
  (Варіант. Декоративна аплікація на квадраті)

Програмне зміст.  Виховувати бажання порадувати оточуючих, створити для них щось гарне. Розширювати образні уявлення дітей, розвивати вміння створювати зображення одних і тих же предметів по-різному, варіативними способами. Продовжувати формувати навички колективної творчості. Викликати почуття радості від створеного зображення.

  Заняття 63. Ліплення «Мисочка»

Програмне зміст.  Вчити дітей ліпити, використовуючи вже знайомі прийоми (розкочування кулі, сплющивание) і нові - вдавлення і відтягування країв, зрівняння їх пальцями.

  Заняття 64. Аплікація «Виріж і наклей що буває кругле і овальне»
  (Варіант. Аплікація «Виріж і наклей яку хочеш іграшку»)

Програмне зміст.  Вчити дітей вибирати тему роботи відповідно до визначених умовами. Виховувати вміння доводити свій задум до кінця. Розвивати творчі здібності, уяву. Тренувати в зрізанні кутів у прямокутника і квадрата, закругляя їх. Закріплювати навички обережного наклеювання.

  Заняття 65. Декоративне малювання «Прикрасимо ляльці політиці»

Програмне зміст.  Вчити дітей складати візерунок із знайомих елементів (смуги, точки, кола). Розвивати творчість, естетичне сприйняття, уяву.

  Заняття 66. Ліплення «козленочек»

Програмне зміст.  Вчити дітей ліпити тварина тварина (овальне тіло, голова, прямі ноги). Закріплювати прийоми ліплення: розкочування між долонями, прикріплення частин до виліпленого тілу тварини, згладжування місць скріплення, прищипування і т. П. Розвивати сенсомоторних досвід.

  Заняття 67. Малювання «Козлятки вибігли погуляти на зелений лужок»

Програмне зміст. Продовжувати вчити дітей малювати чотириногих тварин. Закріплювати знання про те, що у всіх чотириногих тварин тіло овальної форми. Вчити порівнювати тварин, бачити спільне та відмінне. Розвивати образні уявлення, уява, творчість. Вчити передавати казкові образи. Закріплювати прийоми роботи пензлем і фарбами.

  Заняття 68. Ліплення «Зайчики вискочили на галявину, щоб пощипати зелену травичку»

програмне зміст. Вчити дітей ліпити тварина; передавати овальну форму його тулуба, голови, вух. Закріплювати прийоми ліплення і з'єднання частин. Розвивати уміння створювати колективну композицію. Розвивати образні уявлення, уяву.

  Заняття 69. Малювання «Як ми грали в рухливу гру" Бездомний заєць "»

Програмне зміст.  Розвивати уяву дітей. Формувати вміння за допомогою виразних засобів (форма, місце розташування об'єкта в просторі) передавати в малюнку сюжет гри, образи тварин. Продовжувати формувати інтерес до різноманітних творчих деятельностям.

  Заняття 70. Ліплення «Зліпи те, що тобі подобається»

Програмне зміст.  Розвивати уміння дітей оцінювати отримані враження, визначати своє ставлення до того, що побачили, дізналися. Формувати бажання відображати отримані враження в художньої діяльності. Закріплювати прагнення дітей створювати цікаві зображення в ліпленні, використовуючи засвоєні раніше прийоми.

Конспект НСД з малювання із застосуванням нетрадиційних технік малювання (ніткографія + акварель + трафарет) на тему: " Російський прапор". Підготовча група

Мета заняття:
  1) Формувати патріотичні почуття на основі бесіди про рідну країну.
  2) Продовжувати знайомити дітей з державною символікою герб, прапор, гімн. З функціональним призначенням прапора Росії, про символічному значенні кольору, що означають кольори на Російському прапорі. Сформувати естетичне ставлення до прапора Росії.
  3) Вчити дітей зображати Російського прапора нетрадиційним способом малювання, за допомогою трафарету, акварелі і ниток. Виховувати акуратність в роботі.
Матеріали та обладнання:  Карта Росії, герб Росії, Російський прапор
  для дітей: трафарети, акварель, пензлі, нитки червоного, синього і білого кольору, клей, кисті для клею, серветки.

Хід заняття.

вихователь:  «Хлопці, сьогодні у нас буде незвичайне заняття. Ми поговоримо про нашій рідній країні. Живуть на світі діти - хлопчики й дівчатка. Всі вони різні блакитноокі і чорноокі, з косичками і кучериками, одні живуть в місті, інші в селі, одні на півночі, інші на півдні. І всі вони живуть в нашій величезній країні яка, як хлопці називається? »« Росія ».
вихователь: «Росія - це велика держава. Ось її межа (показуємо на карті кордон Росії). Ми пишаємося нашою великою Батьківщиною. Коли в одній частині країни люди лягають спати, то в інший тільки починається день. В один і той же час в одній частині Росії може йти сніг (на півночі), а в іншій - світить яскраве сонце (на півдні). У нашій країні багато міст, сіл, селищ. А в якому місті ми живемо, як він називається? »« Липецьк ».
вихователь: «А як називається головне місто країни?» «Москва».
вихователь:  «Давайте знайдемо їх на карті. Ось прислали нам посилку з м Москви з д / саду «Сонечко», діти старшої групи. Давайте подивимося, що в ній: ось ляльки, лист, давайте прочитаємо його.
  «Здрастуйте, дорогі хлопці!
  Ми надіслали вам ляльки їх звуть Ваня і Маша, на них одягнені народні костюми ».
вихователь:  «Давайте розглянемо їх уважно. На Маші російський народний сарафан синього кольору, оздоблений червоною облямівкою, в білій кофтинці. Ваня в російсько-народної сорочці «косоворотка» - червоного кольору, оброблена синьому конт. З давніх-давен наші предки вважали за краще червоний, синій, білі кольори в своєму одязі. Ми говоримо синє море, білий світ, весна красна. Хлопці, а що означає слово «красна». "Гарний".
вихователь:  «Розглянемо далі посилку. Дивіться ось герб і прапор, чий країни? »
  «Росії».
вихователь:  «У кожної країни є свій прапор і герб. Прапор і герб є відмітним знаком держави. Державний прапор позначає єдність країни і її незалежність від інших держав. Уважно подивимося на прапор, який він форми? »« Прямокутник ».
вихователь:  Хлопці, зі скількох смуг складається наш прапор?
вихователь:  Правильно, прапор складається з 3х смуг. Верхньої білої, середньої - синього, нижня - червона.
вихователь:  Як ви думаєте, що означає білий колір?
вихователь:  Молодці, білий колір означає - мир, чистоту.
вихователь:  Як ви думаєте, що означає синій колір?
вихователь:  Правильно, синій - вірність, чесність;
вихователь:  Як ви думаєте, що означає червоний колір?
вихователь:  Так, червоний - мужність, сміливість.
вихователь:  Хлопці, я пропоную вам сьогодні намалювати Російський прапор незвичайним способом. Перед вами лежить лист, розділений на 3 частини. Кожна частина означає колір прапора. Але спочатку потрібно посередині листа, подивіться, будь ласка, де, обвести за допомогою трафарету зірку і зафарбувати її червоним кольором акварелі. Потім верхню смужку заклеює білими нитками, середину, навколо зірки синіми нитками, і нижню смужку червоними нитками. Чи готові? Приступаємо до роботи.
вихователь:  Поки наша зірка підсохне, дайте відпочинемо.
Физкультминутка «Ми військові»
  Ми станемо всі військовими, Крокують на місці.
Великими, здоровенними. Руки витягнути вгору, опустити через сторони
  Будемо в Армії служити, сторони. Будемо Батьківщину любити. Рухи повторюються.
  Сад і будинок свій охороняти, Нахил вперед, дивимося в «бінокль».
  Будемо світ ми захищати! Крокують на місці.
  Вихователь: Відпочили, а тепер продовжуємо працювати.
вихователь: Ось які прапори у нас вийшли. Тепер повторимо, що означає кожен колір на Російському прапорі.
вихователь:  Послухайте вірш про прапор:
  Білий колір - берізка,
  Синій - неба колір,
  Червона смужка - Сонячний світанок.
вихователь: Хлопці, наше заняття підійшло до кінця. Всі ви сьогодні попрацювали добре.