Казки переробки для нетверезої компанії за ролями: експромти. Сніжок - "як і що читати дітям".

цілі:

  • закріплювати навички правильної мови, дотримуючись мовні правила;
  • вправляти в читанні тексту з дотриманням логічних пауз, ритму, інтонації;
  • продовжити роботу з розвитку загальних мовних навичок;
  • розвивати лексико-граматичний лад мови;
  • продовжити навчання м'язової релаксації;
  • продовжити роботу з розвитку пізнавальної діяльності.

хід заняття

1.Організаціонний момент.

2.Проверка домашнього завдання.

Читання вірша «Жадина» за ролями. (Див. Занятті №60)

3.Сообщеніе теми заняття.

Хлопці, ви любите казки?

Які казки ви знаєте, назвіть їх.

Сьогодні на занятті ми поговоримо про казки, про казкових героїв. Ми будемо вчитися читати казку за ролями.

4.Основние частина.

а) Бесіда про казку.

Хлопці, а як ви думаєте, що ж таке казка? (Відповіді дітей).

Правильно, казка - це розповідь про те, чого не буває в житті, про різні чудеса і чарівні пригоди. У казках розмовляють не тільки люди, але і тварини, дерева, квіти, різні предмети.

б) Читання вірша за ролями.

Хлопці, відгадайте, хто зараз прийде до нас в гості.

За комори метён, по засіках скребён.

Він від бабусі пішов, і від дідуся пішов.

Перед вовком не тремтів, від ведмедя втік,

А лисиці на зубок все ж попався ... (колобок)

(Демонструється картинка з зображенням колобка.)

З якої казки цей персонаж? (З казки «Колобок»)

Давайте прочитаємо вірш за ролями. (Робота з картками.)

Де ти був, колобок?

Був я в казковій країні,

Казок багато дали мені.

Подружитеся ви зі мною -

Розповім все до однієї.

Прочитайте, що ви запитали колобка. Яку інтонацію ви використовували при читанні?

Прочитайте, що відповів колобок. З якою інтонацією треба читати ці рядки?

в) Опис колобка.

Хлопці, ви все дуже добре знаєте казку «Колобок». Давайте спробуємо описати колобка, спробуємо скласти його словесний портрет. Який колобок?

(Опис зовнішнього вигляду, форми, характеру, поведінки.)

г) Читання діалогів з казки «Колобок».

Згадайте, будь ласка, з ким спочатку зустрівся колобок. (З зайцем)

Давайте прочитаємо, що ж там сталося.

Котиться колобок по дорозі, а назустріч йому заєць:

- Колобок, колобок, я тебе з'їм!

- Не їж мене, косою, я тобі пісеньку заспіваю!

д) Освіта форми Т. П. іменників.

Що було потім? З ким ще зустрівся колобок? (З вовком) і т.д. Діти згадують персонажів казки і читають діалоги, наслідуючи голосу тварин і колобка. По ходу демонструються картинки тварин: зайця, лисиці, вовка, ведмедя.

Чим закінчилася казка? Чому лисиця змогла з'їсти колобка? (Відповіді дітей)

е) Гра «Знайти зайве слово».

Лиса, лісонька, лист, лисичка.

Заєць, зайка, зайченя, замок.

Вовк, волан, вовченята, волчишка.

Медок, ведмежа, ведмідь, ведмежа.

Словникова робота: пояснити значення слів волан, медок.

Звукобуквенний аналіз цих слів, складання пропозицій з цими словами.

5. Розвиток дихання.

7.Развітіе мімічних і артикуляційних м'язів.

е) Відгадування загадок.

Хлопці, зараз я буду загадувати загадки, а ви повинні будете їх відгадати.

У лісі темному на узліссі, В капелюсі синенький хлопчисько

Жили дружно всі в хатинці. З відомої дитячої книжки.

Маму діти чекали, Він дурненька і зазнайка,

У будиночок вовка не пускали. А звуть його ... (Незнайка)

Ця казка для хлопців ...

(Вовк та семеро козлят)

Я хлопчисько дерев'яний,

Ось і ключик золотий!

Артемон, П'єро, Мальвіна -

Дружать всі вони зі мною.

Усюди ніс суну я довгий,

Моє ім'я ... (Буратіно)

Дівчинка добра в казці жила,

До бабусі по лісі в гості пішла.

Мама красиву шапочку зшила

І пиріжків дати з собою не забула.

Що ж за дівчинка-лапочка,

Звуть її ... (Червона шапочка)

(Демонструються картинки із зображенням казкових героїв.)

ж) Читання логопедом казки «Півень і фарби».

Береш ти нас пензликом вологою,

Наносиш на листочок паперовий.

Размажешь, як треба і ось

Пливе по листку пароплав.

  (Фарби)

Хвіст з узорами, чоботи зі шпорами.

Всіх буджу, хоч годин не заводжу.

  (Півень)

Правильно, наша казка називається «Півень і фарби». Зараз я її вам прочитаю. Її придумав дитячий письменник-казкар Володимир Сутеев. Ви уважно слухаєте і запам'ятовуєте, з якою інтонацією треба читати казку.

з) Бесіда за змістом казки.

Чому заплакав півень? Хто його образив?

Що порадила півню собака?

Що зробила червона фарба?

Яка фарба розфарбувала пір'ячко на хвості?

Якого кольору вийшли крильця і ​​грудка?

Що сказала в кінці собака?

8. Физминутку.

  «Півник»

Стоячи, спокійно вдихнути, на видиху протяжно вимовити: «Ку-ку-рі-ку».

Текст вірша читає логопед, діти повторюють кожну фразу.

Тихо-тихо все кругом.

  (Сидіти навпочіпки.)

Всі заснули міцним сном.

Петушок один схопився

  (Встати, руки підняти вгору.)

Всіх хлопців він розбудив.

(Піднятися на носочки, на видиху вимовити «Ку-ку-рі-ку!)

і) Читання казки дітьми за ролями.

9. Розфарбовування півника.

Дітям пропонується розфарбувати півника, промовляючи свої дії.

10. Підведення підсумків заняття.

Що ми робили на занятті?

Перші книги діти читають повільно і неохоче. Вся справа в тому, що маленькому школяреві нудно: треба зосередитися на складах, не втратити рядок, та й справа це незвичне для дитини. Першокласник не знає, як читати з виразом, тому не бачить сенсу казки. Навчіть цьому чадо.

У початкових класах особлива увага приділяється техніці читання: чим більше слів прочитає дитина, тим вище буде у нього оцінка. Багато батьків дивуються, адже ганяючись за кількістю, діти втрачають якість. Слова пролітають одна за одною, а сюжетна лінія залишається в стороні. Не турбуйтеся, це тільки початок, швидкість читання ще стане в нагоді. До кінця першого класу, коли діти вже побіжно складають слова з складів, можна задуматися, як навчити дитину читати виразно.

Для дітей дуже важливий приклад батьків. Перше, з чим треба познайомити юного школяра, - розповісти йому про розділові знаки. учні початкової школи  читають монотонно, не зупиняючись на точках і ком. Питальні речення теж виходять з працею, адже дитині важко відразу виділити головне слово, яке і призводить до питання. Найлегшими виявляються оклику конструкції. Ось з них і почніть. Якщо ви хочете навчити дитину читати з виразом, підбирайте емоційно забарвлені твори. Які ж ще існують прийоми навчання виразного читання?

Читаємо по ролям

Дитина з малих років слухає, як з виразом читає мама: ведмідь у неї говорить грубим голосом, а горобець пищить; якщо страшно, мама переходить на шепіт, радісно - голосом і мімікою показує емоції. Прийшла пора і маленькому слухачеві читати з виразом. Спочатку треба підготуватися:

  • текст повинен бути знайомим читця;
  • необхідно заздалегідь обговорити сюжет, виділити в оповіданні головних героїв, визначитися з особливостями їх характеру;
  • зупинитися на деяких моментах і згадати, з якими почуттями читала цей текст мама.


запропонуйте дитині читати казку за ролями: Ви будете, наприклад, злим драконом, а ваш синок - відважним принцом, що рятує свою кохану. Під час читання перевіряйте малюка на уважність: починайте говорити голосом не ту героя, міняйте сюжет. Чи помітить це маленький читач?

Є додаткові прийоми навчання читання з виразом:

  • якщо читаємо по ролям, пропонуємо дітям змінюватися героями;
  • використовуйте метод порівняння: читайте з виразом і монотонно;
  • міняйте темп читання;
  • експериментуйте з тоном, роблячи акценти на різних словах в реченні;
  • для того щоб дитина зрозуміла важливість читання з виразом, запропонуйте йому говорити без емоцій. Це розвеселить дитини, адже таке спілкуванням буде монотонним і незрозумілим.

Спільні заняття допоможуть дитині зрозуміти, як читати з виразом. Почавши роботу з прози, в недалекому майбутньому переходите до поезії, адже це сама емоційна форма літературного висловлювання думок.

«Літературі також потрібні талановиті читачі, як і талановиті письменники»
Самуїл Маршак

Дорогі читачі Книжкового Шкапа! Ви часто питаєте, як прищепити дитині любов до читання? Нещодавно в журналі "Малишок" вийшла чергова моя стаття на цю тему. Давайте ділитися секретами того, як виростити справжнього читача.


Багато сучасні педагоги-пренатологі радять читати малюкові ще до його народження. Починаючи з народження, читати, по книзі або на пам'ять, можна завжди і скрізь: на прогулянці, під час сповивання, одягання, масажу, купання і укладання спати. Нехай малюк поки не розуміє вимовлених вами слів, але він відчуває вашу інтонацію, бачить жести і відчуває мамині дотику, супроводжувані читанням і посмішкою. Все це викликає у нього масу позитивних емоцій. У перші місяці життя читання книг відмінно тренує слух новонародженого, вчить його дізнаватися ваш голос, знайомить з мелодикою рідної мови і інтонаціями мови.
Діти від народження до трьох років краще сприймають римовані твори. Тому самим маленьким підійдуть потешки, Пестушко, примовки, колискові пісні та казки у віршах. Недарма вони звуться материнської поезії. Короткі ігрові вірші «Ладушки», «Йде коза рогата» і «Сорока-ворона» допомагають опанувати простими рухами і навичками в ігровій формі, Створюють настрій і ритм.
З моменту, коли малюк навчиться тримати голівку і фокусувати погляд, можна знайомити його з першими книжковими ілюстраціями. З 5-6 місяців дитина починає пізнавати світ через дотик: любить чіпати різні предмети і пробувати їх «на зуб». Тому можна познайомити малюка з, що допомагають розвивати тактильну пам'ять і дрібну моторику, що в свою чергу стимулює розвиток мови.

ЧИТАЕМ ПРАВИЛЬНО
Ставлення до книг формується у дитини поступово, але є деякі секрети, які допоможуть вам виховати інтерес до книг і читання:
Домашня бібліотека. Щоб діти читали книги, вони повинні рости в оточенні книг. Вимоги економії місця, висока мобільність і швидке поширення електронних носіїв витіснили важкі томи, за якими ще недавно записувалися в чергу. Тим часом, в будинку з книжковою шафою, в якому можна попорпатися хоча б потайки, без сумніву, виросте читає дитина. Згідно з дослідженнями вчених, наявність хорошої домашньої бібліотеки впливає на майбутній рівень освіти дитини навіть більше, ніж освіченість батьків.
Особистий приклад.   Дитину виховують не слова, а вчинки. Читайте самі, цитуйте, діліться прочитаним і обговорюйте книги, ходите разом в книжкові магазини і бібліотеки, складайте домашню бібліотеку. Дитина, який бачить вас з книгою в руках, сприймає це, як норму повсякденного життя. Спочатку він стане наслідувати, а після і сам захопиться читанням.
Час.   Починайте читати дітям з народження або навіть раніше. Вибирайте правильний час для читання. Не читайте насильно, якщо дитина хоче пограти і побігати. Читайте дитині, коли він не втомився і в нього гарний настрій. Читання нових книг відкладіть на час, коли малюк активний і бадьорий.
Місце.   Виділіть спеціальне місце для читання, затишний і затишний куточок. Воно повинно бути тихим, зручним, з хорошим освітленням. Часто діти читають лежачи на килимі, і це не шкідливо, якщо малюк лежить на животі, світла досить, а відстань до книги близько 30 см. А ось читання на спині і на боці шкідливо для очей. Під час читання не відволікайтеся самі і постарайтеся прибрати предмети, які відволікають дитину - яскраві нові іграшки і т.д.
Техніка читання. Читання дитині вголос - завдання не з легких. Читайте повільно і виразно, добре промовляючи всі звуки, варіюйте текст (наприклад, вставляйте ім'я дитини в вірші про дітей), міняйте інтонацію і голос в залежності від того, який персонаж говорить, звукоподражайте, читайте віршики співуче. Читайте дитині навіть тоді, коли він навчиться читати сам, цим ви визначаєте для нього зону найближчого розвитку: те, що він ще не в змозі сьогодні прочитати сам, але сприймає в вашому прочитанні, і через деякий час повернеться до книги самостійно.
Зберігання.   Нехай все, що пов'язано з читанням, буде привабливим для малюка. Виділіть окрему полицю для зберігання дитячих книг і красиво оформите її, не забувши запитати поради у вашого головного читача. Переконайтеся в тому, що полку зручна і легко доступна малюкові.
Обговорюйте і сочіненяйте. Говоріть про героїв прочитаних книг і їх вчинках, висловлюйте своє ставлення. Учіть дитину складати історії, фантазуйте, переказуйте старі казки на новий лад, Приписуйте героям неймовірні вчинки, придумуйте їх подальшу долю і свої варіанти розвитку сюжету. Внесіть щось нове в знайомі історії, нехай малюк придумує персонажів і імена для них, визначає фінали історій і т.д. Цим ви сформуєте у дитини творчу уяву. Складайте разом казки, малюйте ілюстрації і даруєте саморобні книги друзям, бабусям і дідусям. Героєм книги може бути і сама дитина, власна казка може допомогти йому вирішити проблему, подолати страх або навчити чомусь новому.
інтерактивність . Пожвавите книгу, читайте за ролями, грайте сценки в особах, ставте вистави за мотивами відомих книжкових сюжетів. Нехай дитина виконує одну з ролей і буде всередині книги. Така театралізація дозволяє ненав'язливо донести і закріпити думки, які інакше засвоюються з працею. Є безліч варіантів домашнього театру: костюмований, пальчиковий, магнітний, театр тіней, паперовий, маріонетковий тощо. Влаштовуйте вдома справжні уявлення по прочитаних книг, розклеювати афіші і видавайте квитки. Після двох років можна зводити малюка в ляльковий театр і подивитися постановку улюбленої казки. Малюйте героїв книг, ліпіть їх з пластиліну та природних матеріалів, і грайте історії. Можна створити власний мультфільм-комікс. Нехай дитина з вашою допомогою згадає і схематично намалює основні сцени, а потім, спираючись на картинки, спробує озвучити «мультфільм». Пишіть листи улюбленим героям (тут, можливо, доведеться надсилати від них відповіді). Покажіть малюкові діафільми по прочитаним казкам. Вони сприймаються легше, ніж мультфільми, від них менше втомлюються очі, до того ж, діафільми лише допомагають розуміти текст книги, а не замінюють його дією.
Ритуал. Регулярне читання в один і той же час є ритуалом, який діє на дитину заспокійливо, будучи ознакою стабільності і опори в житті. Можна читати за сніданком або навіть коли малюк сидить на горщику. Але найкраще зробити заспокійливий читання традиційним перед сном. Це не тільки відкластися в підсвідомості дитини, але і дасть додаткову близькість і теплоту спілкування з малюком, створить особливу довірчу атмосферу між вами і дитиною. Вибирайте для читання на ніч перевірені часом, вже знайомі дитині історії, це допоможе йому розслабитися перед сном.
Традиція. Виділіть особливий день і час для сімейного читання по колу, хоча це і не просто при сьогоднішньому ритмі життя. Таке читання може не тільки розважити, але і втішити і підтримати дитину, дати йому нові знання і надихнути. Емоційне «читання-спілкування», період «пильної уваги», дуже важливо для дітей, адже це час, коли мама і тато відкладають всі свої справи, саджають його на коліна, обіймають за плечі і починають читати.
Повторення. Читайте одну і ту ж книжку стільки раз, скільки дитина просить. Повторення важливо для малюків, тому що вони хочуть вчитися. Незабаром ви помітите, що він уже знає напам'ять улюблені уривки і намагається вживати ключові фрази в своїй промові. До того ж перечитування улюбленої книги в енний раз створює для дитини ситуацію комфортності, він заздалегідь знає всі повороти сюжету, тому звертає увагу на окремі слова і фрази, зауважує нові смислові нюанси.
Міра. Зупиніться до того моменту, коли дитина занудьгує. Краще читати менше, але регулярно.
Відповідність віку.   Вибирайте книги за віком, досить складні, щоб вони могли заволодіти увагою дитини, і в той же час досить прості, щоб він міг стежити за розвитком подій. Не страшно, якщо щось в прочитане виявиться незрозумілим, випереджаюче читання теж корисно, але сюжет в таких книгах повинен бути доступний на різних рівнях. Якщо вдома кілька дітей дошкільного віку, Не робіть розмежування в читанні молодшим і старшим, старші зазвичай активно обговорюють і промовляють твори для дітей, що корисно всім.
Актуальність.   Чи не рівняйтеся на інших, вибирайте те, що із задоволенням сприймає саме ваша дитина. Ранимі і вразливі діти бояться авантюрних історій, на відміну від шукачів пригод. Пропонуйте актуальні книги, відповідно до інтересів і захоплень дитини на даний момент. В ідеалі читайте дитині ті книги, які цікаві вам обом. Постарайтеся заздалегідь прочитати те, з чим збираєтеся познайомити дитину. Пам'ятайте про тематичному розмаїтті творів і про сезонний принципі в підборі літератури.
Ілюстрації.   Спонукайте інтерес дитини до картинок. Згодом він почне не тільки гортати сторінки, але і слухати. Вчіть малюка звертати увагу на деталі ілюстрацій, на колірне рішення, на те, як художник передає настрій героїв. Переказуючи по картинці фрагмент твору, малюк розвиває свою промову і вчиться відтворювати словесний образ на основі зорового.
Питання. Відповідайте на питання, які малюк задає по ходу читання, пояснюйте незрозумілі слова і пропозиції на його прохання. Задавайте питання самі, не переходьте на довгі монологи, просите дитини переказати невеликі уривки, обговорюйте прочитане разом. Разом шукайте в книгах відповіді на питання дитини. Поряд з художніми книгами для дітей раннього віку  є і навчальна література для ознайомлення з навколишнім світом, розширення кругозору, розвитку уваги і пам'яті. Особливе місце займає читання словників, енциклопедій і науково- популярної літератури.
Спільний похід.   Зробіть традицією спільний похід в книжковий магазин і бібліотеку, і дайте дитині можливість вибирати самому.
Цінність.   Виховуйте ставлення до книги, як до чогось цінного. Даруйте книги малюкові на кожне свято разом з іншими подарунками. Коли дитина йде до когось в гості, включайте книгу в дитячий подарунок, як щось особливе. Виховуйте дбайливе ставлення до книг, пояснюйте, що їх не можна кидати на підлогу, малювати в них, м'яти або рвати сторінки. Після прочитання їх треба обов'язково класти на місце. При свідомих спробах зіпсувати книгу, приберіть її в шафу, і поясніть, чому ви так вчинили.

ЦІКАВІ ВИКРУТИ
Існують ще й маленькі хитрощі, які допоможуть зацікавити читанням навіть самого непосидючого і активного малюка.
Спокуса. Виберіть книгу, яка може зацікавити малюка, сядьте віддалік і почніть голосно виразно читати її самі собі. Якщо дитина не приєднується, прикрийте сторінку рукою, как-будто читаєте щось надсекретне.
Аудіозапис.   Купіть книгу з CD-диском. Навчіть дитину користуватися програвачем, щоб він міг сам включати запис, слухати її і одночасно гортати ілюстрації. Підіть ще далі і спробуйте метод запису на магнітофонну плівку. Запишіть кілька книжок самі, а потім попросіть дитину записати казку для друга або родича, з художнім читанням - собачим гавкотом, скрипом дверей і іншими атрибутами. Але не захоплюйтеся, прослуховування дисків не замінить живої мамин голос і обговорення прочитаного.
Підписка.   Підпишіться на цікаві для дитини журнали на його ім'я, для цього сходіть разом на пошту.
Чарівне поява. Обіграйте поява в будинку нової книги. «Пошта» може прийти по пошті, «Острів скарбів» можна разом відшукувати по маршруту на піратської карті і т.д. Увійшовши до будинку з «Енциклопедією гномів» скажіть, що тільки що отримали цю книгу від гномів, і вони просили прочитати її малюкові. Заведіть «чарівна скриня», в якому іноді будуть з'являтися книги на найактуальніші для дитини теми.
Інтрига.   Під час читання з малюками, робіть невеликі паузи на найцікавіших місцях. З дітьми старшого віку, читаючи одну і ту ж книгу кілька днів, переривається в інтригуючих моментах глав. Таке читання з продовженням не лише підтримує інтерес, а й сприяє розвитку пам'яті та уважності.
Старі книги.   Почитайте з дитиною свої старі дитячі книжки, розкажіть, як вам читали їх бабусі й дідусі.
Власні книги. Зробіть власні книги. Придумайте історії про самого малюка і намалюйте ілюстрації, або зробіть книгу з фотографій дитини з підписами.
Малювання. Якщо дитині складно сконцентруватися на сюжеті книги, запропонуйте йому малювати в той час, як ви читаєте. Під час читання діти зазвичай малюють і зафарбовують прості фігури, виконуючи механічну роботу, яка потребує зосередження і натхнення. Неспокійні руки зайняті і не заважають розуму сприймати почуте. Якщо труднощі залишилися, пробуйте фонове читання.

Читання - це не тільки приємне проведення часу, але ще і вагомий крок до розвитку образного мислення і інтелекту вашого малюка, формуванню грамотної мови і листи, полегшення процесу навчання і отримання нових вражень. Адже з кожною прочитаною книгою ваш маленький людина стає багатшим на цілий світ іншої людини.

(П'єса на дві дії за мотивами казки братів Грімм)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ
Шевчик
селянка
ВЕЛЕТЕНЬ
ДРУЖИНА велетень
КОРОЛЬ
КОРОЛЕВА
ПРИНЦЕСА

ДІЮЧІ ЛИЦЯ

Оповідач, він же БІЛИЙ СТАРЕЦЬ
СЛУХАЧІ,
вони ж:
ДІВЧИНКА-ЛУНА
ВЕДМІДЬ
ВОВК
ЗАЄЦЬ
АНАХАЙ - злий дух
ЛИСИЦЯ
ЖАБА
ШАМАН ГЕК
ЛУНА

(П'єса-казка на дві дії)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ

ЦАР
МІНІСТР
Василина Премудра
ОЛЕНА ПРЕКРАСНА
Іван Царевич
ВАСИЛЬ, царевич
КОЩЕЙ, імператор 25 царства, 25 держави
1 - РОЗБІЙНИК
2 - РОЗБІЙНИК
3 - РОЗБІЙНИК
отаманша
Кіт Баюн
нянька

(Фантазія на тему грузинських казок)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ
ЦАР
ЦАРЕВНА ТІНІКО
ЧОНГУРІСТ Торніке
Каджая - водний дух
Дев
ГВЕЛЕШАПІ - змієподібний дракон
МАТИ ПАШКУНЖІ - напівзвір, напівптах з головою лева і крилами орла
МАЛЮК ПАШКУНДЖІ - весь в маму

(Бредовая фантазія)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ
  САША
  НЕНЬКА
  ПРАБАБУСЯ ОЛЕКСАНДРА
  МАГІСТР
  ЛИЦАР
  ОРАКУЛ
  ІСПОРНІТЕЛЬ
  пажі
ПАНІ
КАВАЛЕРИ
ГНОМ
ДРАКОН, (без слів)
ПАНІ ДОМНЕЛЛА
ПРИНЦ
ОДНОКЛАССНИКИ

(Казка для театру ляльок)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ
  чоботарі
  ДРУЖИНА чоботарі
  крамарі
  ТІМ
  ТОМ
  Мег
  ВОРОН
  КІТ

(За мотивами англійських казок.)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ:

ЕЛЬФ
Клутьє - стара відьма
КІТ ТОМ
КЕЙТ
Джанет

(П'єса-казка на одну дію, можливо для лялькового театру)
За мотивами казок Беатрікс Поттер.

ДІЮЧІ ЛИЦЯ:

ДЖОННІ - міський мишеня.
Тіммі ВІЛЛІ - сільський мишеня
ЛІЗЗІ - старша сестра Джонні
КІТТІ - середня сестра Джонні.
БЕАТРІКС - молодша сестра Джонні
РОБІН - середній брат Джонні
РВК - молодший брат Джонні
КІШКА
кухарка
кухарчуки

ДІЮЧІ ЛИЦЯ:

СОЛДАТ СЕМЕН
ЦАРЕВНА
ПРИНЦ
ЦАРИЦА
ЗЛИЙ КОЛДУН
ЗЛИЙ ЧАКЛУНКА
Старенька - добра чарівниця.
Двоє зі скриньки
ЛІЗА - служниця

(П'єса-казка за мотивами мордовських казок в 2-х діях)

Дейсвующій ОСОБИ:
  Юрта - кравець
  ВАЖЕНА
  МАТИ ВАЖЕНИ
  ВЕДМІДЬ
  Дячко НАЙ-НАЙ - недобре істота
  БАБА ЯГА
  Вірь-АВА - господиня лісу
  АДЖЕ-АВА - господиня води

(П'єса-казка в 2-х діях)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ:
ІВАН ЦАРЕВИЧ
ВАСИЛІСА ПРЕКРАСНА
ЧАХЛИК НЕВМЕРУЩИЙ
ЦАР
нянька
СТОЛЬНИК
БАБА ЯГА
Боярська ДОЧКА
Купецький ДОЧКА
ВЕДМІДЬ

(П'єса-казка в 2-х діях)

ДІЮЧІ ЛИЦЯ:

БАБА ЯГА
Дуня
Потвора
ЛЕШИЙ
ВОДЯНОЙ
Ешкін КОТ - (просто Кот)

(П'єса на 2 дії)

ДЕЙСІВУЮЩІЕ ОСОБИ:

КОРОЛЬ
ПРИНЦЕСА АВГУСТИНА
ПРИНЦ
КОРОЛЕВА
ШУТ

П'єса-казка в 2-х діях, в прозі і віршах, для дітей від 5 років і старше.

Принц і принцеса побачили один одного уві сні і закохалися. І було б їм щастя і наяву, але злий маг Драгон теж любить принцесу. Злим чаклунством він розлучає закоханих, заманює принцесу в свій будинок. Принцеса хоче бігти від нього, але всевидюче чарівний алмаз мага знаходить її всюди. І тільки шкура білої мавпи може вкрити принцесу від злого чаклуна. Одягнувши шкуру білої мавпи на себе, принцеса біжить від нього в ліс. У лісі її зустрічає принц, що оплакує втрату нареченої і відвозить мавпу в свій палац. Багато що ще відбувається з нашими героями, але в кінці кінців, як і має бути в казці, злі чари розсіюються і добро перемагає зло.

П'єса-казка в 2-х діях, в прозі і віршах. Для дітей старше 5 років і дорослих.

РОЛІ: жіночі - 2; чоловічі - 4.

Сумно в царстві-державі від того, що дочка царя цілковита Несмеяна. І видає цар указ: хто царівну розсмішить, той на ній і одружується! Хто ж її розсмішить? Веселун, перехожий чоловік, Іван чи заморський принц?

П'єса-казка в 2-х діях. У віршах. Для дітей молодшого віку.

РОЛІ: жіночі - 7; чоловічі - 1; а так само - Машини подружки, гуси-лебеді, жабенята, мишенята і хатинка на курячих ніжках.

П'єса у віршах написана за сюжетом російської казки. Дівчинка Маша біжить за гусьми-лебедями, намагаючись врятувати братика Іванка. По дорозі її трапляються піч, яблуня, молочна ріка. Всі намагаються допомогти Маші. У баби Яги їй допомагають і мама-миша і мишенята, і хатинка на курячих ніжках. Зрештою їй допомагають навіть гуси-лебеді, яких зла Яга тримає на побігеньках і зовсім не годує ...

П'єса-казка в 2-діях, в прозі і у віршах, написаних для пісень героїв казки. Для дітей від 6 років і дорослих.

Купець Мартирос приїжджає в місто Алепо, щоб вигідно продати в ньому свій товар. Але зустрічає шахраїв, які обманом виманюють у нього цей товар. А ще в Алепо Мартирос зустрічає дівчину Наріне, яка допомагає йому і повернуть товар і знайти кохання ...

П'єса-казка в 2-х діях. Наполовину в прозі, наполовину у віршах, для дітей від 8 років і дорослих.

Ролей: жіночих - 5, чоловічих - 4.

Весела п'єса в прозі і віршах, про те, як три дочки Баби-Яги, засидівшись в дівках і почали збиратися заміж.

П'єса-казка в 2-х діях.

Ролей: жіночих - 3, чоловічих -2.

Традиційна з усіх аспектів казка: неслухняна Настенька виводиться в ліс бабою-Ягою. Старша сестра Оленка йде їй на виручку.

П'єса проста в постановці і при дотриманні законів жанру, готова витримати не один рік прокату. У дитячій афіші Вологодського драматичного театру грала більш десяти сезонів.

Тексти пісенних номерів, спонукали деякі колективи музичних театрів створити з п'єси мюзикл.

Чудову музику пісень до вистави написала завмуз Вологодської драми Діна Федорівна Бортник.

П'єса-казка в 2-х діях, в прозі з віршами для пісень. Дітям від 6 років.

РОЛІ: жіночі - 5; чоловічі 4.

П'єса складена з двох одноактівок "Вовк, лисиця і літні чудеса" і "Вовк, Лисиця і осінні чудеса" (Літня казка і Осіння казка). Якщо в першій дії Вовк допомагає Лисиці в її підступи, за що і покараний, то в другій дії він береться за розум і відмовляється допомагати рудої Шахрайці. Більш того він допомагає Білці, Медведю, Зайцю, дідька і Русалкам вивести Лисицю-ошуканку на чисту воду ...

або "Іван-царевич, Сірий вовк та інші"

П'єса-казка в 2-х діях в прозі з текстами пісень, для дітей від 7 років і дорослих.

РОЛІ: жіночі - 4; чоловічі - 4.

Сірий вовк ненавмисно з'їдає коня у Івана-царевича, а тому вирішує допомогти йому добути молодильні яблука для батюшки-царя. Однак Кощій вимагає за яблука велику ціну - коня золотогривого, який знаходиться у Олени Прекрасної, а також премудрій. І починається метушня в якій беруть участь і баба яга, і кішка вчений і русалка, що на гілках сидить. І Олена хоч прекрасна, але цілком премудра. Кощій спільними зусиллями переможений, всі задоволені і сподіваються бути щасливими ...

П'єса-казка в 2-х діях в прозі.

Для дітей від 5 років і батьків.

РОЛІ: жіночі - 2, чоловічі - 4.

Хоч автором і використовується тема російської казки «Молодильні яблука» - п'єса цілком оригінальна, як за сюжетом, так і по персонажам. Дія розігрується «скоморохами», по ходу розповіді перетворюються в ту чи іншу дійову особу казки.

П'єса-казка в 2-х діях. У прозі і з віршами для пісень героїв. Для дітей від 6-ти років і дорослих.

РОЛІ:

жіночі - 5; чоловічі -5.

Феї, які виховують нашу НЕ сплячу красуню, незадоволені своєю ученицею. Замість того, щоб спокійно спати і чекати принца, коли він з'явиться і розбудить її своїм поцілунком, принцеса бігає по лісі, займається домашнім господарством, мріє про море, яке шумить за вікнами її замку, таке прекрасне і тягне за собою. Ні кому і в голову не приходить, що море може обіцяти біду: в замок принцеси проникають пірати і викрадають її. А принцу, що явився, щоб поцілунком розбудити її, нічого не залишається, як як пробиратися на піратський корабель, і вступити з піратами в бій ...

П'єса казка в 6-ти картинах в прозі і з віршами для пісень.

Для дітей старше 6-ти років.

РОЛІ: жіночі - 2, чоловічі - 6.

П'єса-подорож від початку до фіналу. Разом з головним героєм глядач іде за казкою від одного персонажа до іншого, роблячи добрі справи, допускаючи помилки і здійснюючи подвиги. В кінці п'єси героя чекають перемога над Кощієм і любов Василини прекрасною.

П'єса-казка в 2-х актах. У прозі. Для дітей від 8-ми років і дорослих.

РОЛІ: жіночі - 2; чоловічі -2.

Всі знають казку про Царівну жабу, в яку Кощій безсмертний перетворив Олену Премудру в жабу, і як врятував її Іван-царевич. Але це було давно-давно в стародавні часи. А якщо Кощій і Яга живуть в наші дні? Ходять такі непримітні бабуся з дідусем по лісі, збирають гриби і нікому і в голову не прийде, що це баба Яга і Кощій. А якщо Кощій, зустрівши в лісі дівчину Олену, несподівано нагло перетворює її в жабу, то хто ж буде її звільняти від ненависної жаб'ячої шкіри? Адже царевичів у нас тепер не водиться. Івани ще зустрічаються, але вони зовсім не принци ...

П'єса-казка в 2-х діях, в прозе.Для дітей від 6-ти років і дорослих.

За мотивами італійської казки "Лиха доля".

РОЛІ: жіночі - 8; чоловічі - 3.

У принцеси Сантіно зла доля. Через це на її саму і на її сім'ю обрушуються всі нещастя. Так би їм і сипатися на голову бідної принцеси всю її життя, але її доброта і працелюбність змушують навіть її Злий долю, зглянутися над нещасною, і допомогти домогтися любові принца і щастя для сестри, матері і самої себе ...

П'єса-казка кулінарний рецепт в 2-х діях, в прозі і з віршами для пісеньок героїв. Для дітей від 5-ти років і їх батьків. За мотивами англійських казок.

РОЛІ: жіночі - 2; чоловічі - 2.

Кожному англійцю добре відомо, що неслухняних дітей садить в свій мішок жахливий містер Мяккі і забирає в свій страшний будинок в лісі, де його мила жіночка місіс Мяккі, варить з них для свого улюбленого чоловічка суп. Том не вірить в це, поки сам не виявляється в будинку страшного людожера. Але так чи страшний цей людожер? Та й людожер він насправді? Не може найдобріша місіс Саллі, дружина містера Мяккі, так жорстоко поводиться з дітьми, навіть якщо вони дуже Баловне. Так чи інакше, Том рятується сам, рятує свою сестру Мері, і більш того, вони стають добрими друзями з місіс і містер Мяккі.

П'єса-казка в 1 дії про дружбу. У прозі і віршах. Для дітей від трьох і до ста років.

Лисеня та Зайченя - друзі. Але дружити вони хочуть тільки вдвох, один з одним, щоб не було ніяких третіх зайвих. Так вони проганяють і Їжачка і Ведмедика. Але в їх дружбу вторгається Вовк. Він зовсім не вважає себе третім зайвим. Більш того, він вважає третім зайвим зайченя, і хоче зварити з нього суп. Так би і пропали Зайченя з Лисенком у великій каструлі Вовка, якби до них на допомогу не прийшли Їжак і Ведмедик і не довели всьому вету, що в дружбі третє зайвих не буває.

Пьеса- казка в 1 дії. У прозі.

Для дітей старше 6-ти років і дорослих.

РОЛІ: жіночі - 3; чоловічі - 3.

Одна з п'єс про Лисицю і Вовка. "Весняна казка".

Білка і Заєць знайшли в лісі, на катальної горе, сани з опудалом Масниці. А в санях кадушечку з млинцями і горщик з маслом. Лисиця хоче у них відібрати знахідку. Кличе на допомогу Вовка. А Білка і Зайка будять Медведя. Мирить же лісових жителів Весна-красна.

Повчальна казка в 2-х діях за мотивами казки Тоеліуса.

Для дітей молодшого та старшого віку.

РОЛІ: жіночі - 6, чоловічі - 2.

П'єса написана за мотивами казки Топелиуса «Чарівна перлинка Адельміни». Але при цьому п'єса є абсолютно самостійним твором. Швидше на автора вплинула тривка любов до драматургії Євгена Шварца. Правда п'єса від цього вийшла дещо повчальною і, як здається автору, надмірно манірною і багатослівною. Втім, в читанні п'єса сприймається слухачами з цікавістю. Поставлено і йде в Воронезькому ТЮГу.

П'єса-казка за мотивами казахських казок.

П'єса в прозі і з віршами для пісень героїв.

Для дітей 6 років і старше.

Кілька детективний сюжет робить її цікавою і для дорослих глядачів.

РОЛІ: жіночі -2; чоловічі - 3. + Нукери Карахана і нукери ханського судді.

Ільяс закоханий в Маліка. Але мачуха Маліка хоче віддати її заміж за багатія Карахана. Одне утримує її - слово дане батькові Ільяса. І тут хтось в нічному степу вбиває батька Ільяса. Ханський суддя, бий, обіцяє знайти вбивцю. І знаходить. Бий карає винного, а Ільяс одружується на Маліка.

П'єса-казка в 2-х актах. за мотивами казки В.Гауф.

РОЛІ: жіночі - 3; чоловічі - 4.

Думаю, знайомити з сюжетом даного твору немає ніякої необхідності - хто з дитинства не знає цієї прекрасної історії розказаної Вильгельм Гауф?

фізкультхвилинки

Як же довго ми сиділи,

Наші руки оніміли.

Наші ноги затекли,

Ними тупни: риз, два, три!

Руки і сторону, дружок,

Раз, два, три - потім стрибок,

А тепер сядь швидше.

Чи не тримайся за батарею.

Зі здоров'ям все гаразд,

Отож, коли ти зарядку.

VI. Робота з текстом казки С. Михалкова «Відповідь»

Читання твору вчителем (с. 8).

Перевірка емоційного сприйняття твору.

Хто з героїв казки вам сподобався? Чому?

Аналіз твору, вибіркове читання.

Кому задавав питання маленький Курча?

Яку рису характеру Курча засуджує автор? Підтвердіть відповідь словами з тексту.

Які слова підтверджують, що автор згоден з Півнем? (І це була чиста правда.)

Виразне читання за ролями.

(Слона Півня читаються голосно, дратівливо; слова Курча - капризно, плаксиво, запитально; слова автора - рівним, спокійним, ствердною тоном.)

VII. Гра «Спробуй чарівником стати»

Який настрій буває у ваших друзів?

Що потрібно зробити, щоб доставити друзям, знайомим радість?

Якщо вам вдасться доставити радість оточуючим - ви справжні чарівники.

Учні читають вірш.

Спробуй чарівником стати

Стати добрим чарівником

Ну-ка спробуй!

тут хитрості

Зовсім не потрібно особливої:

Зрозуміти і виконати

Бажання іншого -

Одне задоволення,

Чесне слово!

На клумбі - квітка,

Його листя повисли.

Сумує він ... Про що?

Вгадав його думки?

Він хоче напитися.

Гей, дощик, полів! ...

II дощик струмує

З лійки твоєї.

А що ж сестричка

Сумує в сторонці?

Чарівне що-небудь

Зроби сестричці! ​​...

І ти обернувся

Запопадливим конем, -

Галопом сестричка

Помчала на ньому!

хоч мама

Ще не повернулася з роботи,

Не важко дізнатися

Її думи-турботи:

Так треба з прибиранням

Водитися знову ».

І ти здійснюєш

Веселе диво -

Килим засяяв.

Засяяла посуд!

II ахнула мама,

Повернувшись додому.

«Так це як в казці! ...

Чарівник ти мій! »

С. Погорілівська

Нехай ті з вас, хто зробив яку-небудь добру справу, візьме з кошика ввічливості листочок, прикріпить його до Чудо-дереву і расскажет- про свій вчинок.

VIII. Підведення, підсумків уроку. рефлексія

Якщо ви будете завжди уважні один до одного, оточуючим, намагатися робити добрі справи, то станете справжніми чарівниками.

Якими новими думками і почуттями ви сьогодні збагатилися?

З яким настроєм ви закінчуєте урок?

IX. Домашнє завдання

1. Виразне читання казки С. Михалкова «Відповідь».

2. Підготувати розповідь про улюблену тварину.

Тема: Агнія БАРТО «поїхав»

мета:  розвивати мовне дихання, вміння чітко вимовляти з'єднання звуків: удосконалювати вміння читати вголос, але ланцюжку, по ролям; розвивати вміння читати виразно; формувати вміння працювати в групі; сприяти розвитку творчих здібностей; виховувати любов до тварин, сприяти формуванню бажання робити добрі вчинки.

Обладнання: конверти із завданнями для роботи в групах.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

1. Учні читають казку С. Михалкова «Відповідь».

2. Учні відгадують загадки про домашніх тварин.

III. Дихальна, мовна, артикуляційна розминка

1. дихальна розминка  Вправа «сдуй порошинку»

Розслабте м'язи шиї. Зробіть вдих. На видиху голова похитується зі звуком [ф |.

2. мовна розминка. Вправа. «Губи»

Прочитайте слова мовчки. Для цього щільно стисніть губи, прикладіть до них палець. Намагайтеся, щоб губи не ворушилися.

Кіт, тигр, качка, корова, єнот, півень, рак, курча, козеня, окунь, їжачок, кошеня, вівця, заєць.

Назвіть тварин, які зустрілися в казці С. Михалкова «Відповідь».

3. артикуляційна розминка . Вправа. «Праска»

Уявіть, що ви ведете розжареною праскою по тканині. Праска шипить. Звуком | ш | імітуйте шипіння пара, домагаючись вільного ненапряженного звучання.